האם שימוש בקנאביס משפר את הפעילות המינית?

שימוש בקנאביס בעל השפעות שונות – תחושת “היי”, לעיתים רגיעה, סגולות רפואיות שונות ועוד, אך האם גם גורם לשיפור הפעילות המינית.

גראס

5 עובדות על הקשר בין קנאביס ליחסי מין:

  1. הכל זו שאלה של מינון – ב1974 מחקר מצא כי כאשר עישון קנאביס נעשה בכמויות קטנות, ישנה עלייה בתשוקה המינית. לעומת זאת, גברים ונשים שדיווחו על כמות עישון גבוהה יותר חוו ירידה בתשוקה המינית. בהתאמה, ככל שכמות העישון עלתה ההנאה המינית והחשק המיני ירדו בעוד שבכמויות קטנות ניכר שיפור בהנאה המינית.
  2. קנאביס, זקפה והקשר בין השניים – לקנאביס השפעה על רצפטורים ברקמת הפין הגורמים לפגיעה בזקפה. גם כאן, מינון הוא שם המשחק ונמצא שבמינון נמוך של קנאביס ישנה השפעה נמוכה יותר על הזקפה, וככל שהמינון עולה כך עולה הסיכוי לבעיות בזקפה. חשוב לציין שישנה חשיבות לסוג הקנאביס, שכן ישנם סוגי קנאביס רבים; כך למשל יש סוגים מרגיעים יותר (אינדיקה) וסוגים מעוררים יותר (סאטיבה).
  3. נשים, גברים וההבדל ביניהם – בהשפעת הקנאביס נמצא הבדל בין נשים וגברים; נמצא כי בקרב מרבית הנשים ישנו שיפור בהנאה ממין בעקבות שימוש במינון נמוך של קנאביס. טענה זו קיבלה תוקף גם במחקרים נוספים לפיהם נשים שהשתמשו בקנאביס לפני קיום יחסי מין היו בעלות דחף מיני רב יותר וחוו שיפור באורגזמות שלהן. גם נשים שמעשנות לעיתים קרובות קנאביס במינון נמוך, נמצאו כבעלות פוטנציאל רב יותר לחוות אורגזמות חזקות יותר לעומת נשים שלא מעשנות.
  4. יותר קנאביס יותר סקס? נמצא כי אנשים המעשנים קנאביס מקיימים יחסי מין בתדירות גבוהה יותר לעומת אנשים שלא מעשנים קנאביס. במחקר שנעשה בארה”ב, נמדד הקשר ביו שימוש בקנאביס לתדירות קיום יחסי מין. לתדירות השימוש בקנאביס התווספו מדדים נוספים שנלקחו בחשבון, כגון: מצב סוציו-אקונומי, רקע משפחתי, השכלה ועוד. במחקר זה נמצא כי משתמשי הקנאביס קיימו יותר יחסי מין בתקופה הנבדקת, גם גברים וגם נשים, לעומת נבדקים שדיווחו שאינם משתמשים בקנאביס. יחד עם זאת, לא נמצא יחס ישיר בין השניים היות ולא ניתן לבודד משתנים אלו לגמרי ממשתני החיים האחרים.
  5. קנאביס וסקס, יכול להיות גם סיוט? קנאביס ידוע בסגולותיו להגביר תחושות גופניות ונפשיות, וכשתחושות אלו טובות אז מה טוב וגם הסקס מקבל תפנית מרעננת וטובה יותר. אך קנאביס עלול להגביר גם תחושות כגון חרדה, דיכאון, פחדים ועוד. במצבים אלו, גם ההשפעה על הסקס, התשוקה והחשק עלולה להיות שלילית. לכן, יש להקשיב לגוף, לתחושותיו ולזכור שקנאביס זו אינה תרופת קסמים.

סיכום

האם קנאביס משפר את חיי המין? ישנן דעות לכאן ולכאן, אך כנראה שיש לו השפעה כלשהי על מה שקורה במיטה. יש לזכור שהקנאביס משפיע באופן אינדיבידואלי השונה מאדם לאדם ויש להיות קשובים ולשים לב לתחושות האישיות לאחר שימוש בקנאביס, לסוג הקנאביס ולמינון. בואו לנסות בעצמכם באתר: https://isracbd.com

DateMe

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *