7 סיבות לפנות לייעוץ פסיכולוגי

טיפול פסיכולוגי אינו מתקבל בברכה אצל כל האנשים, ורבים דוחים אותו או מדלגים עליו מסיבות שונות. השגרה מביאה עמה התמודדויות שונות, ופנייה לייעוץ פסיכולוגי היא הגישה הבוגרת ביותר שניתן לנקוט – כדי לצלוח סיטואציות שונות על הצד הטוב ביותר. במאמר זה הבאנו עבורכם 7 מצבים, שבהם מומלץ לפנות לייעוץ פסיכולוגי.

 

פנייה לייעוץ פסיכולוגי

בחלק מהתרבויות, פנייה לייעוץ פסיכולוגי נתפסת כחולשה, ולכן אנשים רבים נמנעים ממנה. כשאנו חווים מצבים שונים בהם מומלץ לפנות לייעוץ פסיכולוגי – התעלמות מהמצב לרוב תחמיר את הבעיה, או תגרום להדחקה שתצא בשלב מאוחר יותר. על אף שאנשים רבים מחזיקים בגישה של “אני יכול\ה להתמודד בעצמי”, אנשי מקצוע מתחום הפסיכולוגיה מגדירים סימנים ברורים שלפיהם מומלץ לנו לפנות לייעוץ פסיכולוגי.

 

מתי לפנות לייעוץ פסיכולוגי?

מומלץ לפנות לייעוץ פסיכולוגי כשאנו מרגישים שדברים יוצאים משליטה, או כשאנו שמים לב שאנו מתחמקים מהתעמתות עם בעיה מסוימת. זכרו שאנשי המקצוע מכירים את רוב הבעיות שקיימות, ואתם כנראה לא הראשונים שמתמודדים עמן.

 

7 סיבות לפנות לייעוץ פסיכולוגי

 

אבל 

אובדן של אדם קרוב יכול לנבוע מסיבות שונות, ולעתים גורם ליציאה מוחלטת של החיים ממסלולם. איש מקצוע יכול לסייע ולהקל על המצב משמעותית.

 

אלימות 

קיימים סוגים שונים של אלימות, מעבר לאלימות פיזית. גם אלימות מילולית, רגשית או כלכלית היא אינה מקובלת, ומומלץ לפנות לאיש מקצוע בכל מצב של אלימות.

 

הפרעות אכילה

יש מגוון של הפרעות אכילה, ביניהן אנורקסיה, בולימיה, אכילת יתר ועוד. הפרעות האכילה מייצגות תסמין לבעיה פסיכולוגית עמוקה יותר, ויש גישות שונות לטיפול בהן. פנייה לייעוץ פסיכולוגי – תעזור לכם לפענח את שורש הבעיה.

 

הפרעות חרדה 

הפרעות חרדה שולטות בחייו של האדם החווה אותן, וביכולתן לפגוע בשגרה התפקודית באופן הרסני במיוחד. הפרעות כמו לחץ נפשי, חרדת בחינות, אגורופוביה ועוד, עשויות לפגוע בכל רובד בחיינו, ולכן מומלץ לטפל בהן בהקדם האפשרי.

 

מחשבות אובדניות 

אדם ששוקל לסיים את חייו בצורה יזומה, לרוב מרגיש שהוא הגיע למבוי סתום שאין ממנו מפלט. מחשבות אובדניות מצביעות על בעיה פסיכולוגית הדורשת טיפול, וייעוץ מקצועי יכול להשיב את החיים למסלולם, ולהציל את נפש וגוף האדם הפונה אליו.

 

הפרעות התנהגות 

הפרעות התנהגות הן נפוצות במיוחד, וביניהן נוכל למצוא את הפרעות הקשב והריכוז המפורסמות, שליטה בכעסים, היפראקטיביות, הפרעת התנגדות מתריסה ועוד. טיפול במצבים שכאלו, עשוי להפוך את חיינו לאפשריים, וכך גם עבור הסובבים אותנו. כשמדובר בהפרעות התנהגות, אנשים רבים נוטים לחשוב שמדובר באופי מסוים, ולכן לא פונים לייעוץ פסיכולוגי.

 

התמכרויות 

התמכרויות יכולות להתבטא בסמים, אלכוהול, סוכר, מין, ואפילו מסכים! ההתמכרויות מציפות את חיינו, ויוצרות אצלנו חסך שלא ניתן להשביע. טיפול מקצועי יכול להשיב לנו את השליטה בחיינו גם במצבים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *