5 שינויים פיזיים לגברים בגיל העמידה ומה ניתן לעשות איתם

ככל שגברים מתבגרים, הם חווים מגוון שינויים גופניים שיכולים להיות גם לא נוחים וגם מדאיגים. בעוד שחלק מהשינויים הללו נורמליים, אחרים יכולים להעיד על בעיות בריאותיות חמורות יותר.  הבנת השינויים הגופניים של גברים בגיל העמידה עשויים לחוות, כמו גם מה ניתן לעשות כדי לנהל אותם, יכולה לעזור לגברים להישאר בריאים ולשמור על איכות חייהם.

 

לשיער שלום

אחד השינויים הגופניים הנפוצים ביותר שגברים חווים בגיל העמידה הוא נשירת שיער. זה נובע משינויים הורמונליים בגוף, ויכול להיות מורגש במיוחד בקרקפת. ניתן להתמודד עם נשירת שיער באמצעות תרופות וטיפולים מקומיים, כמו גם שינויים באורח החיים כגון הימנעות מתסרוקות צמודות ושימוש בשמפו עדין.

פורטל רפואה פרטית

ירידה במסת השריר

שינוי פיזי נוסף שכיח בקרב גברים בגיל העמידה הוא ירידה במסת השריר. הדבר נגרם בדרך כלל בעקבות ירידה הקשורה לגיל בטסטוסטרון, מה שעלול להוביל לירידה במסת השרירים ולירידה בכוח הכללי. פעילות גופנית סדירה יכולה לעזור להאט תהליך זה ולשמור על מסת השריר. אכילת תזונה בריאה ומאוזנת, עם הרבה חלבון, יכולה גם לעזור לבנות ולשמור על מסת השריר.

 

ירידה בצפיפות העצם

גברים בגיל העמידה עלולים גם לחוות ירידה בצפיפות העצם, מה שעלול להוביל לאוסטאופורוזיס. הדבר נגרם כתוצאה מירידה בהורמונים שאחראים על צמיחת העצמות ותחזוקתן. כדי לעזור להילחם בזה, גברים צריכים לספק לגופם מספיק סידן וויטמין D, או דרך התזונה שלהם או באמצעות תוספי מזון. פעילות גופנית סדירה כגון הליכה, ריצה או הרמת משקולות יכולה גם היא לעזור לחיזוק העצמות ולשיפור צפיפות העצם.

 

שינויים בעור

נוסף על אלו, גברים בגיל העמידה עשויים לחוות שינויים בעורם. הדבר יכול לכלול יובש, קמטים, כתמי גיל וירידה בגמישות. כדי לעזור לשמור על עור בריא, גברים צריכים להשתמש בקרם הגנה וקרמי לחות, ולהימנע מסבונים קשים. כמובן גם יש להקפיד על אכילת תזונה מאוזנת, עשירה בנוגדי חמצון, היא יכולה לעזור לשמור על עור בריא וגמיש.

פורטל רפואה פרטית

כוח הגברא

לבסוף, גברים בגיל העמידה עשויים לחוות שינויים בבריאותם המינית. מה שיכול לכלול ירידה בחשק המיני, תפקוד לקוי של זיקפה וירידה בייצור הזרע. כדי לסייע בניהול השינויים הללו, ראשית כדאי לדעת הכל על אימפוטנציה מה שיעזור קודם כל לקבל את השינויים בהבנה. בנוסף, גברים צריכים להתמקד בשמירה על אורח חיים בריא. זה כולל אכילת תזונה מאוזנת, פעילות גופנית סדירה ושינה מספקת. במידת הצורך, תרופות או תוספי מזון יכולים לשמש גם כדי לסייע בניהול שינויים אלה.

 

אז מה היה לנו כאן?

לסיכום, גברים בגיל העמידה יכולים לחוות מגוון שינויים גופניים עם הגיל. הבנת השינויים הללו ומה ניתן לעשות כדי לנהל אותם יכולה לעזור לגברים להישאר בריאים ולשמור על איכות חייהם.

על ידי נקיטת צעדים לשמירה על אורח חיים בריא, כולל אכילת-  תזונה מאוזנת ופעילות גופנית סדירה, גברים יכולים לעזור למזער את השינויים הגופניים הקשורים להזדקנות. למידע נוסף אודות שינויים גופנים בגיל העמידה הכנסו לאתר miok – פורטל רפואה פרטית.

פורטל רפואה פרטית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *