3 מקרים בהם ניתן לקבל פטור ממס הכנסה

כל אזרח במדינת ישראל (ובכלל בעולם), מעצם היותו אזרח, נדרש לשאת בחבות מס, בהתאם לגובה ההכנסה ולהקלות המס השונות, תלוי בזכאות אם היא קיימת בכלל. קיימים מקרים מסויימים, בגינם ניתן להוציא פטור ממס הכנסה. בכתבה שלפניכם נסקר 3 מקרים בהם ניתן לקבל פטור ממס הכנסה ומה התהליך הנדרש.

האם פטור ממס הכנסה הוא כמו הקלות במס?

לעומת פטור ממס הכנסה, הקלות במס מגיעות לכם במקרים מסויימים כמו, ילדים, מגורים באזורים הנחשבים “פריפריה” ואפילו בתום השירות הצבאי ולאחר התואר (לפרק זמן מוגבל כמובן). לעומת זאת, פטור ממס הכנסה הינו פטור מלא (עד לסכומים שנתיים של 500-600 אש”ח תלוי בשנת המס, יש להתעדכן כל שנה). הפטור ניתן למי שנפצע בתאונה, או חלה במחלה וסך נכותיו מעל 90%.

האם פטור ממס הכנסה הוא כמו הקלות במס?

מקרה 1 | מקרה של מחלות המזכות בפטור

חולי סרטן, מי שסובל מאי ספיקת כליות, חולי טרשת נפוצה, או חולי פרקינסון מוכרים כמי שמגיע להם פטור מתשלום מס הכנסה. במקרים כאלו

 

מקרה 2 | מחלות המורידות את איכות החיים

מי שסובל מדום נשימה במהלך השינה, השמנת יתר, בעיות אורטופדיות, או חס וחלילה פגיעה בעקבות תאונה אשר פוגעת באיכות החיים.

 

מקרה 3 | מחלות מסכנות חיים

חולי סוכרת, מי שעברו אירוע מוחי, חולי לב או חולי ריאות זכאים לפטור ממס הכנסה

 

האם נדרש ליווי או ייעוץ על מנת לקבל את הפטור?

באופן עקרוני, ניתן לאסוף את כלל המסמכים הרפואיים ולאגד תיק רפואי באופן עצמאי, כמו כן גם לגשת לועדה הרפואית ללא ליווי, אבל כדי לקבל את הפטור, כדאי להיעזר במומחים בתהליך.

 

קבלת פטור ממס הכנסה ב-3 שלבים

חברת “בשביל הזכויות”, מלווה אתכם עד לקבלת הפטור, באמצעות 3 שלבים, שיפשטו את התהליך:

  1. היכרות טלפונית – השלב הראשון הוא, היכרות טלפונית, קודם כל איתכם ואז כמובן עם המקרה. נבין אילו מסמכים רפואיים קיימים ונבין את התמונה המלאה.
  2. היכרות פיזית – במידה ובשלב הראשון, נבחין כי אכן ניתן להגיש בקשה לפטור ממס הכנסה, בשלב השני, ניפגש להיכרות פיזית ונגבש את התיק הרפואי, כחלק מההכנה לועדה הרפואית של ביטוח לאומי.
  3. ועדה רפואית – השלב השלישי והאחרון הוא הועדה הרפואית, בועדה נציג את כלל המסמכים ונבקש את הפטור.

הליווי והייעוץ הינו במודל של תשלום כנגד הצלחה. כלומר, אם לא קיבלתם את הפטור, לא תשלמו כלל על הליווי. חשוב לציין , כי ניתן להגיש את הפטור גם רטרואקטיבית, עד לתקופה של 7 שנים.

 

לסיכום

כמו שציינו למעלה, קיימים 3 סוגי מקרים, בהם ניתן לקבל פטור ממס הכנסה. ארגון “בשביל הזכויות”, מעניק ליווי וייעוץ לאורך התהליך, ב-3 שלבים פשוטים. עם נסיון של מעל 20 שנים ו-97% הצלחה, אין לנו ספק שנצליח לעזור. בהצלחה!

פטור ממס הכנסה

 

DateMe

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *