נובה רינג – טבעת למניעת היריון

עד לפני מספר עשורים אמצעי מניעה נחשבו לטאבו, הן מבחינת השיח הציבורי והן מבחינת הידע והמבחר הרפואי. החל מאמצע המאה הקודמת חל שינוי משמעותי בתפיסה בכל הנוגע לאמצעי מניעה. מה גרם לשינוי הזה? בפועל הרבה מאוד. החל ממתן זכויות שוות לנשים, הופעת התנועות הפמיניסטיות וגם התקדמות משמעותית מתחום המדע והרפואה שקידם סוגים שונים של אמצעי מניעה.

מניעת הריון, אך לא רק!

רבים שחושבים על אמצעי מניעה מתמקדים באספקט החשוב (אך לא הכי חשוב) שלהם, מניעת הריון לא רצוי. אך ישנו אספקט נוסף וחשוב לא פחות, מחלות מין. מחלות אלו עשויות לעבור בעת קיום יחסי מין עם פרטנר חד פעמי או עם בן זוג קבוע. (כן כן, מחלות מין יכולות לעבור גם אם שכבתם רק פעם אחת).

מחלות מהסוג כוללות בתוכן רשימה מרשימה מאוד של מחלות כולל, עגבת, זיווה, הרפס והמפורסם מבין כולם איידס. לכל אחת מהמחלות ישנם סימפטומים שונים ולרובן ישנו טיפול מרפא או לכל הפחות טיפול אשר הופך את המחלה לכרונית ומונע תמותה. אם המחלה אינה מטופלת כראוי היא יכוה להוביל לסימפטומים קשים מאוד הכוללים פגיעה משמעותית במערכת החיסון ואף מוות. נוסף לפגיעה האישית, אדם אשר חולה במחלת מין ואינו מטופל מסכן בהדבקה גם את כל הפרטנרים העתידיים שלו.

באיזה אמצעי לבחור?

ישנם סוגים רבים מאוד של אמצעי מניעה. לכל סוג ישנם היתרונות וחסרונות הייחודיים לו ויש להתאים את אמצעי המניעה לצרכים האישיים המתאימים לגיל, למצב הזוגי ולמצב הבריאותי של הזוג.

הסוג הראשון והמוכר כנראה ביותר הינו הקונדום

מדובר באמצעי מניעה נוח, נגיש מאוד, אין צורך במרשם רופא וניתן לקנות אותו בכל בית מרקחת וסופר פארם. קונדום הינו האמצעי מניעה היחיד כיום שמגן גם מפני הריון וגם מפני מחלות מין. בשימוש נכון ההגנה שלו מגיעה ל-92%. אך חשוב מאוד לזכור ששימוש לא נכון (כמו החזקה של הקונדום בארנק, שימוש בחומר סיכה המבוסס על שמן או שימוש בקונדום שפג תוקפו), מוריד משמעותית את ההגנה שהוא מעניק.

אמצעי מוכר מאוד נוסף הינו גלולות למניעת הריון

כיום קיים מגוון רחב מאוד של סוגי גלולות, ההבדלים העיקריים בין הסוגים השונים הינו ריכוז והרכב ההורמונים הנמצאים שם. היתרון העיקרי של הגלולות הינו המגוון הקיים והעובדה שסוג כזה של מניעת הריון מגן, בשימוש נכון, ברמה של 99%. עם זאת, גלולות אינן מגנות מפני מחלות מין. מספר חסרונות נוספים של גלולות הינם תופעות לוואי כגון: שיעור יתר, השמנה ודיכאון. כמו כן, ישנן אוכלוסיות להן לא מומלץ השימוש בגלולות, למשל אנשים בעלי קרישיות יתר.

אפשרות הורמונלית נוספת – מדבקה למניעת הריון אוורה

מדובר במדבקה המודבקת על העור ומשחררת מינונים נמוכים של הורמונים ומונעת את הביוץ.

אפשרות שאינה הורמונלית הינה התקן תוך רחמי

מדובר על התקן קטן המכיל בתוכו נחושת. בעבר רשמו אותו רק לנשים לאחר לידה אך כיום קיימים התקנים רבים המותאמים גם לנשים לפני לידה. ההתקן מוחדר לתוך חלל הרחם ע"י רופא והוא נשאר שם למשך 5-7 שנים. מדובר על הגנה לא הורמונלית אלא מעין חסם פיזי שאינו מאפשר לביצית להשתרש ברחם וחסם לתנועה של הזרע בגלל נוכחות הנחושת. היתרון של התקן מהסוג הינו העובדה שהוא לא הורמונלי, היעילות הגבוהה והעובדה שהוא מתאים לשימוש ארוך טווח. החיסרון שלו הוא הצורך לבצע את החדרה ע"י רופא נשים והעובדה שהוא עשוי להגביר את הדימומים בזמן הווסת.

טבעת נובה רינג

אפשרות הורמונלית אך כזו שאינה דורשת נטילה יום יומית הינה טבעת נובה רינג – מדובר על טבעת המוחדרת לתוך הנרתיק ע"י המשתמשת ומוחלפת פעם בארבעה שבועות.

מהי טבעת נובה רינג?

מדובר על טבעת גמישה ושקופה אשר מוחדרת לתוך הנרתיק של האישה. הטבעת מכילה הורמונים מסוג אסטרוגן ופרוגסטרון במינונים נמוכים והיא משחררת את ההורמונים באופן מבוקר לאורך שלושת השבועות בהן הטבעת נמצאת בתוך הנרתיק. מדובר בטבעת שקופה בקוטר של 54 מ"מ ועובי של 4 מ"מ.

דרכי השימוש

השימוש בה הוא פשוט ונוח, מכניסים אותה לאזור הנרתיק (ממש כפי שעושים עם טמפון). התהליך נעשה ע"י קיפול קל של הטבעת, הכנסתה לנרתיק ושחרורה בפנים הנרתיק כך שהיא מתיישבת בתוך הנרתיק. הטבעת מוחזקת בפנים על ידי שרירי הנרתיק ואין חשש ליציאה ספונטנית שלה החוצה. כמו כן, האישה אינה אמורה להרגיש בקיומה לאחר ההכנסה, במידה והטבעת מורגשת, יש להכניסה עמוק יותר במעלה הנרתיק.

הוצאת הטבעת נעשת בצורה פשוטה גם כן. בשביל להוציא את הטבעת יש להחדיר אצבע לתוך הנרתיק ובאמצעותה לשלוף את הטבעת. ניתן להרים את אחת הרגלים על משטח מוגבה כמו כיסא וכן להפעיל לחץ מהבטן כדי להקל על ההוצאה.

מתי מתחילים את השימוש?

בשימוש הראשון בטבעת, במידה ולא נלקחו לפני כן גלולות, יש להכניס אותה ביום הראשון של הווסת וכך מתקבלת הגנה מידית. הכנסה הטבעת בכל נקודת זמן אחרת גורמת לכך שההגנה תחל רק לאחר שבועיים ולכן יש צורך בשימוש ב אמצעי מניעה נוסף בתקופה זו. את הטבעת יש להשאיר בנרתיק למשך 3 שבועות. לאחר מכן מוציאים את הטבעת למשך שבוע (בשבוע הזה צפויה להופיע הוסת) ולאחר שבוע ימים יש להכניס טבעת חדשה.

כיצד הטבעת עובדת?

הטבעת מכילה בתוכה הורמונים מסוג פרוגסטרון ואסטרוגן. בכל יום במהלך שלושת השבועות בהן הטבעת נמצאת בנרתיק היא משחררת מינון נמוך (המינון המינימלי הנדרש), הפרשת ההורמונים נעשית באופן רציף לאורך כל זמן השימוש התקין.

פעולת הטבעת זהה לפעולה של ההורמונים בגלולות, היא מונעת את הביוץ, מונעת עיבוי של רירית הרחם ומעבה את ריר צוואר הרחם. עם זאת, לעומת הגלולות רמות ההורמונים הינם מ"ג בודדים ובכל יום מופרש אחוז קטן מאוד מכלל הרכיב ההורמונלי ולכן מדובר בריכוז נמוך בהרבה מהריכוז הקיים בגלולות.

האם צריך מרשם?

כן, כמו גם גלולות יש צורך להגיע לייעוץ ולקבלת המרשם אצל רופא נשים ובהתייעצות איתו לבחור את אמצעי ההגנה המתאים ביותר. שימו לב, שהיות ומדובר באמצעי הורמונלי חשוב מאוד לעדכן את הרופא על בעיות רפואיות הקיימות אצלך או אצל בני משפחתך.

עלות הטבעת

הטבעת הינה מעט יקרה מאשר גלולות והיא עולה בין 40 ל-70 שקלים לאחת. ההבדל במחירים נובע מהסבסוד של קופת החולים ומסוג הביטוח של המטופלת.

היתרונות של טבעת נובה רינג

ראשית, ולדעתי מדובר גם בדבר החשוב ביותר, מדובר באמצעי מניעה יעיל מאוד. בשימוש נכון היעילות מגיעה ל-99%. יתרון נוסף, בעיקר אל מול השימוש בגלולות, הינה העובדה שאין צורך לזכור לקחת גלולה כל יום. מקרים רבים של פגיעה ביעילות הגלולות וכתוצאה מכך גם הריון לא רצוי, נגרמים מנטילה לא רצופה ושכיחה של גלולה "מדי פעם". נוסף לכך, היות והטבעת אינה נלקחת דרך הפה ולכן אינה עוברת דרך מערכת העיכול, הקאות ושלשולים אינם משפיעים על יעילותה, זאת בניגוד לגלולות.

היתרון נוסף הינה העובדה שהטבעת כמעט ואינה גורמת לתופעות של השמנה, שיעור יתר ואקנה. במקרים מסוימים תתכן הצטברות של נוזלים בחזה ובבטן אך לרוב הם חולפים אחרי מספר חודשים.

חסרונות בטבעת

החסרונות של הטבעת נובעים בעיקרם מהעובדה שהיא הורמונלית. ראשית כיום קיים מינון יחיד של טבעת, זאת לעומת גלולות, מה שאינו מאפשר לנסות סוגים שונים ומינונים שונים. נוסף לכך, כפי שציינו הטבעת אינה מתאימה לכל אחת והטבעת עשויה לגרום לתופעות לוואי רבות כגון, דימום כבד, כאבי מחזור קשה, מחזור לא סדיר, ירידה בחשק המיני, נפיחות, גודש בחזה, בחילות ושינויים במצב הרוח. אם כי עד כה הערכות הינן שהתופעות קלות ומעטות יותר מאלו הנגרמות בנטילת גלולות.

חיסרון נוסף מגיע מהעובדה שיש צורך להכניס את הטבעת לתוך הנרתיק. פעולה זו עשויה להיות בעייתית לנערות צעירות וגם לנשים הרגישות יותר בנושא זה. לרוב מי שאינה רגילה או מצליחה להשתמש בטמפונים תחווה קשיים גם בשימוש בטבעת.

למי אסור להשתמש בטבעת?

היות ומדובר באמצעי מניעה הורמונלי האיסור לשימוש בטבעת הינו זהה לאיסור לשימוש בגלולות. על כן מי שיש לה היסטוריה משפחתית של קרישיות או מי שאובחנה בעצמה כסובלת מתופעה זו, אינה יכולה להשתמש בטבעת. כמו כן, השימוש בטבעות אסור לנשים מעשנות מעל גיל 35 ולנשים עם עודף משקל משמעותי. יש לשים לב ששימוש בטבעת אינו מומלץ בשילוב עם עישון, אך עד גיל 35 הסיכון ליצירת קרישי דם נחשב לנמוך מאוד ולכן אישה מעשנת עד גיל 35 יכולה להשתמש בטבעת.

שימוש בטבעת בגיל מבוגר

קיימים אמצעי מניעה אשר פחות מומלצים לנשים בגיל מבוגר, טבעת נובה רינג אינה נכללת בקטגוריה זו היות והיא מכילה מינון נמוך מאוד של הורמונים. אך יש לשים לב כי לנשים מעשנות מעל גיל 35 אסור להשתמש בטבעת. בכל מקרה יש לפנות טרם השימוש ובחירת אמצעי המניעה, לרופא המטפל ולתאר לו את כל היסטוריית המחלות הקיימות, זאת כדי שהוא יוכל להתאים את אמצעי המניעה היעיל והבטוח ביותר.

תופעות לוואי המצריכות פנייה לרופא

כפי שכבר ציינו ישנן מספר תופעות לוואי הקשורות בוויסות ההורמונלי. תופעת הלוואי המסוכנת ביותר הינה הופעה של קריש דם ויש לכך לעיתים סימנים מקדימים אשר במידה ואחד מהם מופיע יש להגיע לרופא בהקדם כדי לוודא שאין מדובר בקריש דם. תופעות אלו הינן:

  • כאבי ראש חזקים, לדוגמת מגרנות.
  • כאבים בחזה.
  • כאבים חדים ברגלים.
  • עילפון.
  • קושי בנשימה.
  • הפרעות בריאה.

האם הטבעת יכולה להיבלע בגוף או ליפול החוצה?

נתחיל בניפוץ המיתוס שבדרך כלל מפחיד רבות מהנשים שרוצות להשתמש בטבעת. הטבעת לא יכולה בשום צורה שהיא להיבלע בתוך הגוף. את הטבעת מכניסים לתוך הנרתיק אשר מסתיים בפתח של צוואר הרחם. קוטרו של פתח זה מגיע למ"מ אחד בלבד מה שאומר שהוא קטן בהרבה מקוטרה של הטבעת. לכן הטבעת אינה יכולה לעבור את הפתח הזה ולהיכנס לתוך הגוף.

עם זאת, תופעה מוכרת היא "איבוד זמני" של הטבעת בעת הניסיון להוציא אותה. הכוונה כאן היא בעצם בנשים שלקח להן זמן למצוא את הטבעת בתוך הנרתיק. דעו שבכל מקרה שהוא, הטבעת נשארת עדין בתוך הנרתיק וזה רק עניין של ניסיון ואימון עד שמצליחים להוציא אותה בשניות וללא כל בעיה.

לגבי עניין הפליטה הספונטנית של הטבעת, כאן יש לזכור שכשמכניסים את הטבעת לתוך הנרתיק מבצעים את התהליך על ידי קיפולה, הסיבה לכך הינה העובדה שקוטר הטבעת הינו גדול יותר מאשר הקוטר של השרירים הטבעתיים של פתח הנרתיק. עם זאת, ישנם מקרים בודדים, בעיקר אצל נשים עם צניחת רחם ואחרי הריונות רבים. ניתן לבדוק אם הטבעת לא נפלה על ידי החדרת אצבע לנרתיק.

במידה והטבעת נפלה ניתן לשטוף אותה במים פושרים ולהכניס מחדש. שימו לב שהוראות אלו נכונות רק במידה והיא לא הייתה מחוץ לגוף ליותר מ-3 שעות. במידה והטבעת הוצאה (במכוון או שלא במכוון) מהנרתיק ליותר מ-3 שעות, יש להשתמש באמצעי מניעה נוסף ולפנות לרופא נשים לקבלת ייעוץ בנושא.

פגיעה ביעילות הטבעת

בכדי לקבל את 99% היעילות של הטבעת, יש להשתמש בה לפי ההוראות שפורטו כאן ולפי הוראות המופיעות על גבי העלון לצרכן (במידה ויש מידע שאינו ברור מומלץ להתייעץ עם רופא או רוקח). כפי שכבר ציינו אם הטבעת נמצאת מחוץ לגוף למשך יותר מ-3 שעות הפעילות שלה נפגעת ויש להשתמש באמצעי מניעה נוסף למשך השבוע הקרוב.

במידה והטבעת לא הוחלפה בזמן ונשארה בגוף יותר מאשר 3 שבועות יש לבדוק מהו משך הזמן בו הטבעת נמצאת בגוף. עקרונית היעילות של הטבעת אינה נפגעת גם למשך 4 שבועות. אך במידה ועברו יותר מ-4 שבועות, יש להחליף את הטבעת באופן מידי ולהשתמש באמצעי מניעה נוסף למשך שבוע.

במידה ושכחת להכניס את הטבעת בזמן או החלטת לעשות הפסקה ארוכה יותר, יש להחזירה ברגע שנזכרים בכך. כאן יש לשים לב שאיחור זה מצריך שימוש באמצעי מניעה נוסף משך שבועיים (זאת לעומת שבוע מקרים אחרים).

פגיעה נוספת ביעילות יכולה להקרות בשל שימוש בתרופות, העיקרית שבהן הינה האנטיביוטיקה. לפני שימוש באנטיביוטיקה יש להתייעץ עם רופא בכדי להבין האם ישנו חשש לפגיעה ביעילות הטבעת. במידה וכן או במידה ואת רוצה להחמיר או לא להתייעץ עם רופא, יש להשתמש באמצעי מניעה נוסף למשך כל זמן השימוש באנטיביוטיקה וכן בשבוע שלאחר מכן.

שימוש בטבעת בעת קיום יחסי מין

ברוב המקרים בן הזוג אינו מרגיש בקיומה של הטבעת. במקרים בהם הבן זוג מרגיש בה והיא מפריעה לקיום יחסי המין (מדובר במקרים מועטים מאוד שדווחו), ניתן להוציא אותה למשך קיום יחסי המין. העיקר לשמור שהטבעת לא תהיה מחוץ לנרתיק מעבר ל-3 שעות אחרת ההגנה שלה נפגעת.

פגיעה בפוריות האישה

על פי המחקרים והנתונים שקיימים הטבעת אינה פוגעת בפוריות האישה. גם לאחר שימוש של שנים ניתן להיכנס להריון ללא כל בעיה. יש לשים לב שלאחר הוצאת הטבעת ייתכן והמחזור החודשי לא יהיה סדיר וזה עשוי להקשות על הקליטה של ההריון.

דימום וטבעת נובה רינג

כפי שציינו הווסת צפויה להופיע בשבוע שלאחר הוצאת הטבעת מהנרתיק, לרוב זה מתרחש יומיים-שלושה לאחר הוצאת הטבעת.

במידה ולא הופיע דימום אך פעלת לפי כל ההוראות, לא סביר שאת בהריון. עם זאת במידה והתופעה חוזרת על עצמה במשך חודשיים רצופים או שמא לא פעלת לפי כלל ההוראות או נטלת תרופות שיכולות לפגוע ביעילות הטבעת יש לפנות לרופא בהקדם, לפני תחילת השימוש בטבעת חדשה. במהלך הדימום ניתן להשתמש בטמפונים ללא כל בעיה גם בזמן שהטבעת נמצאת בפנים.

תופעה מוכרת נוספת היינה דימום בין מחזורי, במהלך הזמן בו הטבעת נמצאת בתוך הנרתיק. תופעה זו מוכרת ולרוב היא גם חולפת לאחר תקופה קצרה. עם זאת, מדיה והדימום אינו פוסק, עוצמתו מתגברת או שהוא חוזר שוב, יש לפנות לרופא.

שינוי היום הראשון של הוסת או עיכוב הוסת

כולנו מכירים את רצון לשלוט בתאריך הופעת המחזור החודשי, ניתן לעשות שינויים כאלה על ידי שינוי יום הכנסת הטבעת החדשה.

בכדי לשנות את היום הראשון של הוסת יש לקצר את משך הזמן בו הטבעת נמצאת מחוץ לגוף ולהכניס את הטבעת הבאה ביום הרצוי. שימי לב שאם משך הזמן בו הטבעת נמצאת מחוץ לגוף יהיה קצר מדי יתכן ולא תקבלי מחזור באותו חודש או שתחווי דימומים במהלך הזמן בו הטבעת החדשה נמצאת בנרתיק. שימי לב שבשום פנים ואופן אסור לאחר את זמן ההכנסה של הטבעת, זה יכול להוביל לפגיעה ביעילות שלה.

במידה ורוצים לדחות את הוסת, ניתן לחבר את השימוש בין שתי טבעות עוקבות. על פי העלון למשתמש של נובה רינג, הדבר אינו מומלץ אך אפשרי. ייתכן שתחווי דימומים קלים במהלך התקופה של הטבעת החדשה. את הטבעת החדשה ניתן להוציא בכל עת שתרצי ולכל המאוחר 3 שבועות לאחר הכנסתה.

סיום השימוש בטבעת

ניתן להפסיק את השימוש בטבעת בכל עת. בדרך כלל ישנן שלוש סיבות לסיום השימוש בטבעת. הסיבה הראשונה הינה סיום מערכת יחסים רצינית ורצון לא להמשיך עם אמצעי מניעה. במקרה כזה תוכלי פשוט להפסיק את השימוש.

במקרה בו את רוצה להחליף את אמצעי המניעה בו את משתמשת, עליך להתייעץ עם רופא ולקבל מרשם לאמצעי מניעה אחר. מקרה כזה שימי לב למועד בו עליך להתחיל את השימוש באמצעי החדש בכדי לשמור על רצף ההגנה.

במידה ואת מפסיקה את השימוש בטבעת בכדי להיכנס להריון, אין צורך מיוחד לחכות תקופה לפני הניסיון. ההמלצה היחידה הינה לחכות לקבלת הוסת הראשונה ללא טבעת וזאת בכדי שתוכלי למדוד בצורה קלה יותר את זמני הביוץ ואת תאריך הלידה הצפוי.

הטבעת בראי ההלכה

רבנים רבים מאשרים את השימוש בטבעת נובה רינג בתור אמצעי למניעת הריון. עם זאת ישנן פסיקות הלכתיות אשר נותנות את הדעת לגבי נושאי בדיקת הטהרה והטבילה במקווה.

בנוגע לבדיקת הטהרה נקבע כי יש להוציא את הטבעת מנרתיק בעת הבדיקה עם זאת, נשים אשר חוששות מפגיעה בנרתיק בשל הוצאת הטבעת יכולות לבצע את הבדיקה בנוכחות הטבעת וזאת לפי פסוקים המאשרים זאת.

בעת הטבילה במקווה יש להוציא את הטבעת ולטבול בלעדיה, שימו לב שיש להוציאה בסמוך לטבילה וזאת בכדי לא לפגוע ביעילותה. עם זאת, במידה והאישה שכחה להוציאה והיא עדין נמצאת בשטח המקווה, עליה לחזור ולטבול, ללא אמירת הברכה. במידה והאישה הגיעה לביתה ורק לאחר מכן נזכרה כי לא הוציאה את הטבעת עליה לפנות לרב שלה בכדי לקבל את ההנחיות ההלכתיות ממנו.

במקרה בו האישה נזכרה כי לא הוציאה את הטבעת לאחר קיום יחסיי אישיות עם בעלה אין לה מה לדאוג ואין צורך שתחזור ותטבול בשנית.

סטוץ ספונטני

מכירים את הימים האלו שפשוט שום דבר לא הולך לכם כמו שצריך ופשוט לא ברור למה יצאתם מהבית? אז בדיוק יום כזה הפך אצלי לאחת

קרא עוד »

ילדה מבית טוב

תמיד אמרו עליי שאני ילדה טובה מדי, לא שותה לא מעשנת, לא עושה שטויות. מעולם לא הייתי בחורה של סטוצים, תמיד הייתי מישהי להביא להורים,

קרא עוד »

לנטלי יש תיאבון בריא

הגעתי למועדון. מסרתי את השם שלי בכניסה והכניסו אותי בלי בעיה. "ואללה, היא אישה של מילה", חשבתי לעצמי בזמן שהמאבטח טופח לי על הכיסים כדי

קרא עוד »

קונדום: הכל על שומר הראש שלך

השימוש באמצעי מניעה הפך בעשורים האחרונים לדבר נפוץ ומקובל מאוד בחברה המודרנית. כיום ניתמן למצוא מגוון רחב מאוד של אמצעי מניעה, החל מגלולות ומדבקות הורמונליות

קרא עוד »

תוקע את סוזי העסיסית

הטלפון שלי צלצל. סוף סוף, לקוח פוטנציאלי. בתקופה הזו של הקורונה קשוח מאוד למפעיל ילדים שמחפש איפה להציב את התפאורה שלו ולפתוח את הארגז שלו,

קרא עוד »

סקס קולינרי

פיצה? סלט רענן? פיש אנד צ'יפס? מה מכינים במצב כזה, לא ברור לי. הרבה זמן לא הייתי בדייט, ואיזו דרך "לחזור לפעילות", ארוחה שאני מכין

קרא עוד »

ריקוד מושחת

לקראת חצות כבר הייתי שיכורה, כשראיתי ישבן שזוף ושרירי רוקד ממש בצמוד לאף שלי. היד שלי התעוררה פתאום, כאילו קיבלה חיים משל עצמה, והפליקה לו

קרא עוד »

ספיד דייט

"הגענו" היא אומרת לי ואני מחנה ליד שער לבן. "בטוח שאתה רוצה להיכנס?" היא שואלת אותי ומביטה בי בחשש. אני מהנהן והיא ממשיכה: "אוקי, אבל

קרא עוד »

שולטת בחומר

זה היה הסמסטר הראשון שלי במכללה וכשהגיעה תקופת המבחנים, אני מודה שקצת נבהלתי מכמויות החומר. לא ממש השקעתי בשלב הזה בלימודים ולא היתה לי ברירה

קרא עוד »

אקסטרא על אקסטרא

אחרי 6 שנות עבודה בתור מזכירת החברה, הודיע לי מיקי המנכ"ל יום בהיר אחד שאני סוף סוף מקודמת לתפקיד הנחשק של מנהלת רווחה. בכל זאת,

קרא עוד »

עבודת צוות

כבר מלא זמן שאני חמה על ההוא ממחלקת השיווק. כבר מהיום שהתחלתי לעבוד בחברה, היה לי ברור שאתן לו לזיין אותי. זה לא סוד שהתגרשתי

קרא עוד »

ציפורניים

יום בהיר אחד היא חזרה הביתה עם בניה בציפורניים. עד אותו היום היא נהגה לכסוס את ציפורניה כמו נערה, ופתאום היא מציגה בפני לראווה את

קרא עוד »

תחילתה של יזיזות מופלאה

לאחרונה החלטתי שחלאס עם הזיונים עם היזיזות שלי. הגיע הזמן להתמסד, להכיר מישהי לקשר רציני ולהקים בית בישראל. הפסקתי לענות לווטסאפים של אמצע הלילה שהיזיזות

קרא עוד »

ערב בנות

"טוב, שמעו – הזין שלו היה כזה גדול…" מיכל סיפרה בהתלהבות בזמן שהיא מסמנת בידיה את המרחק והוסיפה, "לא, אתן לא מבינות. מפלצתי. והוא רצה

קרא עוד »

לבד בחושך

"אני כאן (ולקחתי XtraSize לפני)." האיר צג הטלפון הנייד שלי כשההודעה ממנו נכנסה. מיקמתי את עצמי בדיוק במקום בו קרן אור מתאורת הרחוב העמומה חדרה

קרא עוד »

בטבעת זו – חלק ב'

הוא יכול היה לדמיין את עצמו עושה את זה איתה כל יום מעכשיו, במקום לחזור הביתה לאישה הפרידג'ידית והקרה שלו. הוא רצה לזיין ככה תמיד,

קרא עוד »

בטבעת זו – חלק א

הוא לא היה לגמרי בטוח איך הוא מצא את עצמו במצב בו הוא נמצא, יושב בסלון מול צעירה מהממת. הם פלירטטו בבר ואז זה היה

קרא עוד »

חנוכת דירה – חלק ב'

לטובת סבב הבדיקות האחרון, טיפסתי שוב מעליו ושיפדתי את עצמי על הזין שלו – הפעם דרך החור של התחת. הוא נכנס חלק למרות האורך המרשים

קרא עוד »

חנוכת דירה – חלק א'

לא מזמן עברתי דירה אחרי שהחבר שלי ואני נפרדנו. היו לנו לא מעט בעיות בחיי המין לאורך השנים, והטמבל סירב בתוקף לפנות לטיפול מיני, למרות

קרא עוד »

דגל שחור

כל שנה אני אני נזכרת מחדש בתקופת החופש הגדול, בימים שבהם עוד הייתי רווקה בשנות ה – 20 שלה, בחופשת סמסטר לפני עוד שנת לימודים,

קרא עוד »

תקועה במשרד

לילה אחד נתקעתי במשרד עד שעה מאוחרת, קבורה בניירת. אני עובדת בחברת פארמה שמשווקת תרופות ותוספי תזונה מסוגים שונים, ולפעמים כשנכנס מוצר חדש לשוק, אנחנו

קרא עוד »

בצהריי היום

פגשתי אותו בצהריי היום. האמת? לא הייתי מוכנה לזה. הקטנטנים שלי היו איתי, אבל זה לא הפריע לו לחייך אליי חיוך רחב, להתעניין בי ולגרום

קרא עוד »

חבילה הגיעה

בעלי ואני נשואים באושר וטוב לי איתו, אבל מדי פעם אני מפנטזת על זה שעוד מישהו יעשה לי טוב… קוראים לי נגה, אני בת 39,

קרא עוד »

הערכת ביצועים

"מלקת המשרד" – ככה העובדים שלי קוראים לי מאחורי הגב. הם חושבים שאני לא שומעת או לא מבינה את משחק המילים המתחכם שלהם, שלקוח מעולם

קרא עוד »

למה גברים צופים בפורנו

דרך פורנו אפשר לקבל מושג וחשיפה מסוימים לעולם המין, אבל כולנו יודעים שמדובר באופציה עם המון צדדים שליליים. אז למה גברים צופים בפורנו אם הכל

קרא עוד »

שפיכה מהירה אצל נשים

שפיכה מהירה (או שפיכה מוקדמת) אצל נשים היא שפיכה שמגיעה לפני ששני בני הזוג הספיקו ליהנות. אמנם אנחנו נוטים בדרך כלל להתייחס לצד הגברי במשוואה,

קרא עוד »

יומני היקר – פרק 5

הלקוח השביעי ביקש אותי באופן אישי והמתין במיוחד בחדר ההמתנה של דירת הסקס שאני עובדת בה, עד שיצאתי. כשהוא ראה את פניי מיד התפשט על

קרא עוד »

יומני היקר – פרק 4

יומני היקר, היום הגעתי לעבודה שלי כמעט בזמן אבל באורח פלא איך שהגעתי כבר ראיתי שממתין לי בדירת הסקס לקוח שהצליח להגיע לפני. הוא היה

קרא עוד »

יומני היקר – פרק 3

יומני היקר, הכרתי אותו בתור לקוח שהגיע אל הדירה הדיסקרטית שבה הבנות ואני מקבלת את הלקוחות שלנו. הבנות כולן עפו עליו ואיכשהו, כל פעם כשהוא

קרא עוד »

יומני היקר – פרק 2

עוד רגע אני כבר גומרת ממנו ואני יודעת שיש לי מעט מאוד זמן לפני שאגיע לנקודת האל חזור. אני מפסיקה אותו ומבקשת שיאפשר לי לגמור

קרא עוד »

יומני היקר – פרק 1

יומני היקר, אני מנסה לכתוב כאן על היום שעובר עליי, אבל בקושי מספיקה כי כל כמה דקות מגיע לדירה הדיסקרטית שלי לקוח חדש שרוצה לפגוש

קרא עוד »

שרמוטה פוריטנית – חלק 2

היו עוד כמה הודעות אישיות ששלחו אל מיקה משתמשים אחרים שרצו להציע לפגוש אותה באופן אישי, בעולם האמיתי. מיקה זרמה איתם כמו תמיד ופלירטטה איתם

קרא עוד »

מאמא איטלקיה

כשהייתי בן 25 היה לי חבר שהמשפחה שלו התגוררה ברומא. אף פעם לא הייתי באיטליה  לפני זה והחבר שלי הגבר הזה, הציע לי שאבוא איתו

קרא עוד »

טיפול נמרץ

שמעתי מחבר שרופא המשפחה ששנינו מטופלים אצלו מחזיק במרפאתו סייעת פצצה. יום אחד התחשק לי לבדוק אם הוא צדק והחלטתי להעמיד פנים שאני לא מרגיש

קרא עוד »

בחורות זורמות חלק ב'

גילי הפשיטה מעליי את תחתוני הביקיני בפראות לקול תשואות הקהל שהשקיף עלינו מהצד תוך כדי שהם מביאים לעצמם בתנועות נמרצות ביד. בשלב הזה של הערב,

קרא עוד »

בחורות זורמת חלק א'

זה היה בית מטורף על החוף עם ארבע אמבטיות, שישה חדרי שינה, ג'קוזי ענק, סאונה ובריכה. מזל שהיו שם כל כך הרבה אמבטיות כי הייתי

קרא עוד »

חופשיה על הבר

היא ישבה לבד בשולחן פינתי בבר שהגעת אליו באותו הערב, היתה עסוקה בלנשנש איזה משהו קטן ושתתה איזה קוקטייל מפונפן כשהיא חשה איך בזוית העין,

קרא עוד »

קבלן שיפוצים

אורן היה קבלן בניה ושיפוצים בן 45, עם התמחות בבניית וילות. הוא נראה טוב, שרירי ושזוף עם שיער קצוץ שחור עם קצת התחלה של אפור.

קרא עוד »

שכנות טובה – חלק ב'

"אין מצב" ענתה דניאלה לשי, לאחר התלבטות קצרה בינה לבין עצמה. "תגיד יש לך מושג יודע איך אני מפחדת לעלות על הדבר הענק הזה?!" –

קרא עוד »

שכנות טובה – חלק א'

דניאלה הבחורה הכי כוסית בשכונה נשענה על מעקה המרפסת של הדירה והתבוננה על שי, השכן החדש וההורס שלה, מתקדם לכיוון הבניין עם האופנוע המפלצתי שלו. 

קרא עוד »

הכנסת אורחים

אשתי, דנה ואני נשואים שמונה שנים, ובמשך הזמן הזה אירחנו כמה מסיבות מטורפות. כשעברנו מהצפון למושב רשפון, לא הכרנו יותר מדי אנשים. אשתי עודדה אותי

קרא עוד »

קרע במניס-כוס

לעתים קרובות אני סובל מכאבים ברגלי. מסתבר שאני סובל מקרע חלקי ברצועות הברך – מה שנקרא המניסקוס, וכדי לטפל בזה נדרשים טיפולי פיזיותרפיה קבועים שאליהם

קרא עוד »

פרח נתתי לנורית

השעה היתה שעת ערב מוקדמת יחסית, ונורית ואני בדיוק סיימנו לאכול בבית הקפה ועשינו את דרכנו במאזדה שלי בחזרה אל הדירה שלה. הכרתי את נורית

קרא עוד »

סמיר המגמיר

האמת שכב נמאס לי. מערכת היחסים שלי עם בן הזוג הקבוע די עלתה על שרטון, מבחינת הסקס שלנו ולא רק. הייתי הולכת לישון מדי לילה

קרא עוד »

הירידה של ליאת לאילת

ליאת שירתה ביחידה דרומית, לידי אילת. עוד שבועיים היתה אמורה להשתחרר ובדיוק חזרה הרגע לחמשו"ש בביתה שבהרצליה, כשהווסטאפ שלה צפצף ועל הצג הופיעה הודעה מהחברה

קרא עוד »

הדייט שדפק אותי

"שרית באה לפה לקפה עוד מעט" הודיעה לי מיתר. "ואלה? הדייט שלה לא הלך טוב?" שאלתי את מיתר בטון מיתמם. "איזה… מסתבר שהבנאדם שהיא בנתה

קרא עוד »

אלחנדרו, אלחנדרו…

שכבתי על הבטן החשופה שלי ובהיתי אל הקיר שלצידי. לידי שכב לו אלחנדרו. הז השם שאני נותנת בראש שלי לכל הזיונים שלי, אלו שאני אוספת

קרא עוד »

המועצה להשחלה גבוהה

שמי עינב ואני סטודנטית לפסיכולוגיה באוניברסיטת בן גוריון. לא מזמן מלאו לי 26 והמרצה שאני דלוקה עליו בן 41. החברות שלי יודעות שאני חמה עליו

קרא עוד »

עובדת עד מאוחר

"קוראים לי דורון, אני בן 28 ואני מכור לשיחות סקס בטלפון". הנה אמרתי את זה. לפעמים אני מרגיש שההתמכרות שלי לסקס טלפוני קצת יוצאת משליטה

קרא עוד »

חברה טלפונית

היוש, שמי נופר, ואני בחורה דו מינית (מה שנקרא "בי") שממש אוהבת סקס. אני בת 27 אבל התנסיתי כבר בהמון סוגים של חוויות מיניות ובגדול,

קרא עוד »

הישיבה

"מה נדמה לך שאת עושה בדיוק?!" – שאלתי אותה כשהיא נעלה אחריה את דלת המשרד מבלי לומר דבר. ראיתי איך היא מתקדמת לעברי ופורמת אט

קרא עוד »

מורה טוב מורה לחיים

קוראים לי אורטל, ולפני בערך שנה, השתחררתי מצבא. כשהשתחררתי, אחת החברות הכי טובות שלי מתקופת התיכון, סיפרה לי ערב אחד כשיצאנו לשתות, שהמורה שלי מהתיכון

קרא עוד »

סקס עם האקס

אתם בטח זוכרים את התקופה שבה פייסבוק התחילה לצבור פופולאריות בישראל, ופתאום כל מי שהכרתם פתח לעצמו פרופיל ברשת החברתית החדשה הזו, עם הקונספט החדשני

קרא עוד »

לילה של יום קשה

אחרי יום עבודה קשה במיוחד שעבר על כוחותינו, החלטתי לצאת בערב לשתות לבדי. היה לי בלאגן שלם בראש, עם זוגיות שהולכת ודועכת, כך זה הרגיש

קרא עוד »

אשת חיל מי ימצא

כל חייה ידעה אביחיל – בת ישראל כשרה, רק גבר אחד אבל תמיד ידעה שהיא רוצה חוויה שונה, והנה, בעזרת השם – יום בהיר אחד

קרא עוד »

לטיול יצאנו

לטיול יצאנו – טיול מאורגן של חברים ברחבי אירופה. חברה שלי הציעה שניסע למקום חדש אחרי הגירושין הקשים שעברו עליי והותירו אותי ממוטטת. חיפשתי דרך

קרא עוד »

כל הזמן את אשתי

אני בן 44, נשוי, עם שלושה ילדים. אפשר להגיד שיש לי חיים די רגילים, ולפעמים אפילו קצת משעממים. לעתים קרובות אני מוצא את עצמי שוקע

קרא עוד »

יום הולדת חגיגה נחמדת

כשהגעתי אל גיל 20 סוף סוף יצאתי מהבית הקטן של ההורים שלי באשקלון. הגיע הזמן שהחלטתי לפתוח כבר דף חדש בחיים, הלכתי ללמוד לתואר הראשון

קרא עוד »

כן, המפקד!

הרגע הזה שבו הבן הקטן שלי מאורי התגייס לצבא היה רגע מאוד מאושר אך באותה העת גם מהול בהמון עצב, ובדידות משתקת – תחושות קשות

קרא עוד »

סיפור על עונג שבת

הכל החל בערך כשהייתי בת 17 – היה לי בתקופה הזו חבר שממש אהבתי וממש נהננו לשוחח זה עם זו בטלפון כששנינו שוכבים כל אחד

קרא עוד »

סיפורה של שפחת מין

היא ראתה אותו עומד ומתבונן החוצה דרך החלון על המבול השוצף בחוץ, שהרטיב את הכל. הידיים שלו היו משולבות מאחורי הגב הזקוף והשרירי שלו. מדי

קרא עוד »

סיפורי סקס

סיפורי הסקס הטובים בישראל! מעניין לא פחות: מצעד אתרי הסקס הישראלים והבינלאומיים הטובים ביותר! סיימתם לקרוא את כל הסיפורים? כאן תוכלו למצוא סיפורי סקס נוספים.

קרא עוד »

איך להזרים דם לפין

זרימת דם תקינה היא דבר חיוני מאוד לבריאות. הדם מכונה "נוזל החיים" ולא סתם. תפקידו הוא להוביל חמצן ורכיבי הזנה לכל תאי הגוף ולהעביר מהם

קרא עוד »

האם אני נשוי באושר

כמה פעמים בחיינו שמענו את הבדיה "והם חיו באושר ועושר עד עצם היום הזה"? במאמר זה נבדוק את השאלה האם אני נשוי באושר? כמובן שמדובר

קרא עוד »

חשק מיני

כמו תיאבון, עייפות או החיבה לחתולים, גם חשק מיני הוא עניין סובייקטיבי למדי. זה די דומה למה שאנחנו חווים בזמן נהיגה: כל מי שלא נוהג

קרא עוד »

אוננות נשית

Girls Just Want to Have Fun"" מכריזה סינדי לאופר בלהיט המפורסם ואו-הו, כמה שהיא צודקת. לנשים כמו לגברים, יש יצרים מיניים, תשוקות, הנאות, צרכים וחשקים.

קרא עוד »

אוננות

אסור לדבר עליה, אבל כולם מבצעים אותה. היא טאבו, אבל נחשבת למאוד מומלצת. הדת, התרבות והחינוך שלנו לא רואים אותה בעין יפה, אבל היום כולם

קרא עוד »

אורולוג – תחומי טיפול

אורולוגיה הוא תחום רפואי שנוגע לבעיות שקשורות למתן השתן או נוזל השתן עצמו, דלקות בדרכי השתן וטיפול במומים באזור זה שנוצרות בקרב גברים, הרופא המטפל

קרא עוד »

אלכוהול ותפקוד מיני

המשקאות האלכוהוליים נמצאים שם עבורנו בשמחות ובאירועים המרגשים. בבירה על החוף, בשמפניה של הקידום בעבודה וביין האדום בדייט. צריכת אלכוהול יכולה דווקא לעזור לביישנים וחסרי

קרא עוד »

בדיקות למחלות מין

אחד הנושאים המטרידים והמלחיצים ביותר סביב סוגיית יחסי המין הוא מחלות המין שעשויות להופיע בשל קיום יחסי מין לא מוגנים ולא אחראיים. אז מהן מחלות

קרא עוד »

קיום יחסי מין

כסף וכוח מסובבים את העולם, אבל גם יחסי מין. הם חיוביים ובריאים מצד אחד, מעודדים את הקשר הזוגי וגם עונים על אחד הצרכים החזקים ביותר

קרא עוד »

טנטרה

טנטרה הינה דרך חיים הודית עתיקה אשר מתבססת על אלמנטים של ריכוז והירגעות אשר רלוונטיים מאוד בעבור גברים ונשים אשר סובלים מבעיות בתפקוד בחדר המיטות.

קרא עוד »

איך לגרום לבחורה לגמור

רוצה להיות מלך בחדר המיטות? ובכן, באמצעות הטיפים החשובים הבאים תוכל ללמוד באופן מיטבי איך לגרום לבחורה לגמור – כך שקיום יחסי המין שלכם יהיה

קרא עוד »

איך לא לגמור מהר

אחת הבעיות הנפוצות ביותר אצל גברים היא שפיכה מוקדמת. מדובר בבעיה נפוצה ומעיקה אשר ניתן לפתור אותה בקלות, באמצעים טבעיים בלבד. בואו לגלות איך לא

קרא עוד »

אורגזמה

לא מצליחה להגיע לאורגזמה או רוצה להעניק לבת הזוג שלך אורגזמה עוצמתית? ובכן, באמצעות מספר טיפים אותם נפרט בהמשך המאמר תוכלו ללמוד כיצד להעצים את

קרא עוד »

אין אונות

גברים בכל הגילאים סובלים מתופעה של אין אונות אשר משפיעה באופן ישיר על תחושת הגבריות כמו גם על איכות קיום יחסי המין. כיצד אם כן

קרא עוד »

תת פעילות בלוטת התריס

ישנן מחלות אשר ניתן לקשר אותן באופן ישיר ככאלה אשר גורמות לבעיות בתפקוד המיני, בניהן תוכלו למצוא גם את מחלת הסוכרת אשר הפכה להיות נפוצה

קרא עוד »

תיקון עקמת הפין

מקרה של עקמת פין יכול להיות לא נעים, ולגרום מסביבו תחושה לא נעימה של בושה. גברים אשר סובלים מעקמת פין יכולים למצוא את עצמם סובלים

קרא עוד »

שפיכה מוקדמת

עד כמה התפקוד המיני חשוב לכם? זהו ללא ספק אחד מהדברים המשמעותיים ביותר בחייהם של גברים רבים אשר רואים בתפקוד המיני אפשרות לשדרג את חייהם.

קרא עוד »

שפיכה מהירה

שפיכה מהירה זה תיאור למקרה שבו גבר פולט זרע באופן מהיר יחסית מרגע תחילת קיום יחסי המין. ברוב המקרים השפיכה מתרחשת גם ללא כוונה מן

קרא עוד »

רפואה סינית בבעיות מין

אין אונות הוא אחד מהמצבים השכיחים ביותר בקרב גברים בכל הגילאים, ולכן חשוב מאוד לדעת מהן האופציות העומדות לרשותם של הגברים בכדי להילחם בתופעה. לשמחת

קרא עוד »

רופא אורולוג לאין אונות

ישנן לא מעט סיבות העלולות להביא גבר למצב שבו הוא סובל מאין אונות. אין אונות יכולה להיגרם כתוצאה מבעיות פסיכולוגיות או מבעיות פיזיות – ואפילו

קרא עוד »

ציפרלקס

ישנם לא מעט תרופות פסיכיאטריות אשר נרשמות על ידי רופאים עבור מטופלים שונים אשר חווים מצבי דיכאון וחרדה. אחת מהתרופות הנפוצות והוותיקות ביותר המסייעות נגד

קרא עוד »

פיזיותרפיה

בעיות אין אונות הפכו להיות לבעיה נפוצה מאוד בקרב גברים רבים במדינת ישראל ובעולם כולו. החוקרים סבורים כי כל גבר יחוו אין אונות לכל הפחות

קרא עוד »

ערמונית מוגדלת

ישנן לא מעט בעיות אשר עלולות להיגרם כתוצאה מהופעתה של ערמונית מוגדלת. חלק מאותן בעיות קשורות לבעיות מיניות אשר דורשות מענה מיידי על מנת שתוכלו

קרא עוד »

סטטינים

אנשים רבים מכירים את השימוש באותם סטטינים באמצעי להורדת הכולסטרול ובתור אמצעי אשר מוריד את הסיכון למחלות לב או שבץ. אך מרביתם אינם יודעים כי

קרא עוד »

משיכה מינית

כמה זמן לוקח לכם לגבש החלטה בנוגע לבחורה מסוימת באתרי ההיכרויות השונים? ככל הנראה הרק מספר שניות, ואתם תחליטו האם אתם מעוניינים לשוחח עם אותה

קרא עוד »

לא מצליח לגמור

"אני לא מצליח לגמור" זוהי אחת מהטענות השכיחות ביותר בקרב גברים אשר חווים מצב של אין אונות. ראשית נגיד כי מדובר בסיטואציה יחסית שכיחה, כך

קרא עוד »

טיפול תרופתי בבעיות מין

במחשבה ראשונה נדמה כי בעיות זקפה הם מנת חלקם של גברים מבוגרים בלבד, אך הסיטואציה בשטח שונה לחלוטין. בעיות אין אונות הפכו להיות בשנים האחרונות

קרא עוד »

חרדת ביצוע

בעיות מיניות הן חלק בלתי נפרד מחייו של כל גבר בעולם כולו, אך ישנן בעיות נפוצות אשר כמעט לכל גבר יצא לפגוש לפחות פעם אחת

קרא עוד »

השמנה ותפקוד מיני

קיימות לא מעט סיבות אשר יכולות לגרום לגברים להגיע למצב שבו הם מתקשים להגיע לזקפה או לשמור עליה לאורך זמן. מצבי אין אונות, הפכו להיות

קרא עוד »

האם כדאי לבגוד

גברים רבים שאינם נהנים מחיי המין שלהם חושבים לעצמם לעיתים שכיחות – האם כדאי לבגוד? הרי בעידן שבו אנו חיים היום  הרבה יותר קל לבגוד

קרא עוד »

דיקור סיני

קשה מאוד להסביר מהם המצבים השכיחים ביותר אשר יכולים לגרום למצב של אין אונות, אך ישנם לא מעט שיטות אשר נועדו לטפל במצבים הללו. כל

קרא עוד »

גלי הלם

אחד מהפחדים הגדולים ביותר של כל גבר זה לחוות מצב של אין אונות בעת קיום יחסי מין. מדובר במצב שעלול אף ליצור טראומה עבור גברים

קרא עוד »

בעיות שפיכה

שפיכה היא אחד מהתהליכים החשובים ביותר בעת קיום יחסי מין, ומדובר בפעולה שכיחה במיוחד אצל גברים רבים אשר מבצעים אותה באופן יזום. תהליך השפיכה עצמו

קרא עוד »

בעיות זקפה

קיום יחסי מין באופן סטנדרטי זוהי ללא ספק אחת מהדרישות הבסיסיות בכל מערכת יחסים. ברגע שגבר אינו מסוגל לשמור על זקפה לאורך זמן או שמא

קרא עוד »

בעיות באשכים

קיימות לא מעט סיבות אשר יכולות לגרום לגבר לסבול מבעיות שונות באשכים. המטרה הראשונית תהיה לאתר את הסיבה הגורמת לבעיה, וכמובן לאתר את הטיפול הנכון

קרא עוד »

בדיקות לתפקוד מיני

התפקוד המיני של גברים תלוי בתפקודם התקין של מגוון איברים הנמצאים בגוף האדם. בזכות תפקודם התקין של כל האיברים הגוף, הגבר יכול לשמור על זקפה

קרא עוד »

אין אונות על רקע נפשי

ישנם גברים רבים אשר סובלים מבעיות נפשיות כאלה ואחרות, אותן בעיות נפשיות בין אם הן קטנות או גדולות עשויות להשליך על המצב המיני. גברים רבים

קרא עוד »

אין אונות בגיל צעיר

אחת מהסטיגמות החזקות ביותר בכל הקשור לבעיות אין אונות זה שהן תוקפות רק גברים מבוגרים, והבעיה איננה נפוצה בקרב בני נוער או גברים צעירים באופן

קרא עוד »

אין אונות בגיל השלישי

מחקרים מראים כי הגיל הוא אחד משחקני המפתח בכל הקשור לבעיות אין אונות. ככל שגבר מתבגר כך הסיכוי שלו לסבול מבעיות אין אונות הופך להיות

קרא עוד »

איך לחזק את הזקפה

בעיות זקפה הפכו להיות בשנים האחרונות מנת חלקם של גברים רבים מכל הגילאים, כך שבהחלט צריך להתמודד עם הבעיה הזאת פנים מול פנים. לא פעם

קרא עוד »

איך להביא ביד

גברים רבים מוצאים את עצמם שואלים את אחת השאלות החשובות ביותר – איך להביא ביד? אומנם על פניו הפעולה הינה פעולה פשוטה, אך גברים רבים

קרא עוד »

איך לגמור לאט יותר

בעת קיום יחסי מין, אחת מהשאלות השכיחות ביותר שאנו שואלים את עצמנו זה איך לגמור לאט יותר? הרצון להמשיך וליהנות מהתשוקה המינית יכול להיות מדהים,

קרא עוד »

איך מאוננים

איך לאונן? זוהי אולי אחת מהשאלות השכיחות ביותר בקרב בני נוער אשר נפגשים בפעם הראשונה עם המונח שנקרא אוננות. מדובר באחת מהדרכים היעילות ביותר להגיע

קרא עוד »

אוננות יתר

פעולת האוננות ברוב המקרים היא פעולה חיובית אשר יכולה לשחרר לא מעט לחצים ודחף מיני. כמעט כל רופא או איש מקצוע שתשאלו אותו יספר לכם

קרא עוד »

אימפוטנציה

אימפוטנציה – מגזין בריאות מינית פתרונת לכל בעיות המין כמה חשובה היכולת לקיים יחסי מין במהלך זוגיות? הרי יחסי המין הם אחד מהגורמים המשמעותיים ביותר

קרא עוד »

ויאגרה טבעית

ככל שעוברות השנים ואנחנו מתבגרים יותר ויותר גברים מבינים שחיי המין שלהם לא דומים למה שהם היו בעבר. אם בעבר מרבית היום הם בילו במחשבה

קרא עוד »

ויאגרה ללא מרשם

נתחיל מהסוף, אחרי שבדקנו את כל האיטרנט עבורכם, באתר טבע פלז'ר תוכלו למצוא ויאגרה ללא מרשם שאשכרה עובדת! חפשו את המוצר "סופר מן", הוא עובד

קרא עוד »

בעיות בתפקוד המיני

גברים רבים חווים תסמינים שונים אשר פוגמים באופן משמעותי ביכולת שלהם לקיים יחסי מין לאורך זמן. באמצעות טבע פלז'ר תוכל לחזור להיות הגבר שהיית, ואף

קרא עוד »