ביסוס פתיחות מינית ליחסים יציבים

פתיחות מינית מתייחסת ליכולת ההתבטאות שלנו בכל מה שקשור למין. ככל שהתקשורת בנושא תהיה טובה יותר, כך מערכת היחסים תפתח יציבות גבוהה יותר. אם נוכל להשתמש בגוף ובמלל כדי לתקשר עם בני הזוג, לשקף להם את מה שעושה לנו טוב ומה פחות, מה היינו רוצים לעשות ומה התפיסה שלנו לגבי מערכת יחסים מינית, נוכל לבסס תקשורת זוגית תקינה ולדבר גם על נושאים מביכים או פחות פופולריים אחד עם השני.

 

למה חשוב שתהיה לכם פתיחות מינית? 

כל היועצים הזוגיים והסקסולוגים, יאמרו לכם שתקשורת תקינה היא דבר חיוני ביותר לניהול מערכת היחסים ההדדית המוצלחת שלכם. ככל שרמת התקשורת גוברת, כך תדעו כיצד להקשיב לבני הזוג, להכיל ולהבין אותם, לדעת להעביר ביקורת בדרך שאיננה פוגעת ולדעת גם כיצד לפרגן ולאהוב בנוסף דבר זה יכול להועיל בצורה גבוהה למשיכה המינית.

בדרך כלל כשהתקשורת פוחתת, גם תדירות יחסי המין תדעך. וללא קיום מגע מיני, נדבך חשוב בזוגיות הולך לאיבוד. סקס ומיניות הם מקורות כוח מרכזיים בקשר ובלעדיהם התשוקה גוועת, אי הסיפוק גובר והיכולת לשמור על הניצוצות ביניכם לטווח ארוך לא תספיק.

זוהי הסיבה שאתם צריכים לשמר את יחסי המין ביניכם, להעשיר אותם וכן, גם לדבר עליהם בפתיחות וללא בושה. התקשורת היא חלק קריטי בקשר ואם היא לא כנה או פתוחה מספיק גם על דברים שמתבצעים בחדר המיטות, יהיה לכם קשה לגרום לצד השני להבין אתכם ולהעניק לכם אינטימיות.

 

פתיחות מינית – מה עושים כשיש בעיה בתקשורת?

לא קל לתחזק מערכת יחסים בעידן המודרני. מתוך 24 שעות ביממה כ-8 שעות לפחות נתרמות לעבודה והיתר למחויבויות שונות, משפחה, ילדים, חברים, סידורים וגם מקום קטן לתחביבים ופנאי. כשבני הזוג חווים קצר בתקשורת, זה נובע בדרך כלל מתחושת חוסר נוחות שמלווה אותם, דאגה מנושא מסוים או תקופה קשה, מה שברוב המקרים ישליך באופן ישיר על חדר המיטות. אתם יכולים להיות נפלאים זה לזה, מתקשרים היטב ומבינים גם ללא מילים ועדיין לחוות קשיים בתחום המיני. אז מה עושים?

תקשורת מינית בריאה היא תקשורת הדדית, אך עדיף ששיחות ארוכות ביניכם לא יהיו בזמן האקט עצמו, אלא אחריו. כשאתם מדברים על מיניות, השתדלו להישאר ממוקדים כמה שרק אפשר ולהעביר את המסרים בצורה ברורה ובהירה. אל תגרמו לבני הזוג לנסות לפענח למה התכוונתם שאמרתם: “את/ה לא נוגע/ת בי מספיק” ונסו להסביר מה כן הייתם מעדיפים שיקרה כמו “ליטופים ממך בעורף עושים לי טוב, אשמח אם זה יקרה יותר”. גם בחירת המילים שלכם חשובה כדי שהמסר לא ישתמע לשתי פנים.

נסו להרגיש בנוח עם השיחה ולזרום איתה בצורה נעימה. עשו זאת גם בזמן האקט ואל תתביישו לומר כאשר משהו לא גורם לכם נוחות או עונג. נסו לעשות זאת כהערה בונה אך לא פוגעת. השתלחות מיותרת כמו: “מה אתה עושה?!” עלולה לפגוע לכם באינטימיות ולפספס את הרגע. אם אתם יכולים לכוון בעצמכם את מצב העניינים לדברים נוחים ומהנים יותר, עשו זאת. אחר כך כשהכל ייגמר תוכלו לשוחח על כך ולמסור את דעתכם בצורה רגועה ולא תקיפה.

 

כך תשפרו את התקשורת והתשוקה

הכימיה בין בני זוג משתנה וכל זוג חווה אותה בדרכים אחרות. יש כאלו שיתקשרו נפלא ביניהם מהרגע הראשון, ירגישו נינוחות ותחושת ביטחון טובה וכאלה שילמדו איך להיפתח עם הזמן גם מבחינת פתיחות מינית. אם אתם מרגישים שחוויית התקשורת פוגעת לכם במיניות, תמיד תוכלו לפנות לייעוץ מקצועי מתאים. דרך הייעוץ ניתן לטפל גם בחסמים רגשיים שגורמים לכם להתבייש או להיות נבוכים וגם במצבים רגשיים מורכבים או תקופות שבהן היחסים עלו על שרטון.

אחרי תקופה ארוכה זה עם זו, קל מאוד לשכוח שעומדים אנשים ורגשות מאחורי האקט. משברים בזוגיות, קושי לתקשר, מריבות ושחיקה יוצרים פעמים רבות מצב של דחיית הסקס או ירידה בחשק המיני וכך גם הצורך המיני של שני הצדדים לא מסופק בצורה תקינה. אם יש פערים בתקשורת או מחסור בשיחות עמוקות לגבי מטענים שנוצרו ביניכם או מצבים רגשיים כתוצאה מחוויות שקשורות בעבודה, בילדים או המשפחה, מריבות לגבי תדירות הסקס יגיעו בשיא עוצמתן וללא שום קשר לתחושות המורכבות שנמצאות מאחוריהן. אם בני הזוג לא מודעים היטב למה שעובר עליכם בשגרה, הם יתקשו להבין מדוע אתם דוחים אותם או נמנעים מהם וינסו כמוצא אחרון להפעיל לחץ או מניפולציה, לשלוף “קלפי מיקוח” במטרה להחזיר את האש.

לכן הקפידו תמיד ליצור זמן איכות זוגי שיעזור לכם לשמור על הקרבה הרגשית. דייט אחת לשבוע או ערב בבית ללא הפרעות, מחוות קטנות, הודעות לאורך היום וגם שיחות התעניינות יוכלו לעזור המון לגבי ההבנה ההדדית שלכם. אם אתם שומעים את קולם של בני הזוג בשיחת צהריים יומית ומבינים שעברו עליהם יום קשה או חוויה מתסכלת, יהיה לכם קל הרבה יותר להכיל מצב שבו הם מעדיפים להיכנס למיטה הפעם כדי לישון עד הבוקר.

זה הזמן גם לחשוב על דברים חדשים ומרגשים שיגוונו את השגרה ביניכם: מתנה קטנה, ארוחת ערב ספונטנית בחוץ, מחמאה או מילה טובה. גוונו גם בשגרה המינית: נסו תנוחה חדשה, מיקום חדש או אפילו אביזר. מה שעושה לכם טוב.

והכי חשוב – דברו עוד ועוד על החיים, על התחושות, המחשבות, הרגשות וכן, גם על הסקס שלכם. אולי תשמעו דבר מה שבני הזוג היו רוצים לשפר מהצד שלהם או לשנות? אולי תבינו שאתם עושים דבר מה באופן קבוע שהצד השני כלל לא נהנה ממנו? אולי אפילו תבינו שקיימת בעיה סמויה או דפוס שגורע לכם מיחסי האישות כמו צפייה ממושכת בפורנו, חוויית עבר שלילית או אפילו פנטזיה בלתי ממומשת. הקשבה, תמיכה ועניין אישי בבני הזוג יעזרו לכם להשיג פתרון לקשיים המיניים ולהצית ניצוצות מחדש, מה שכמובן יחזק ביניכם את הקשר הרגשי לעוד זמן רב.

לשלל דרכים טבעיות לשיפור התשוקה היכנסו ל: https://www.xtra-size.co.il.

DateMe

האם אני נשוי באושר

כמה פעמים בחיינו שמענו את הבדיה “והם חיו באושר ועושר עד עצם היום הזה”? במאמר זה נבדוק את השאלה האם אני נשוי באושר? כמובן שמדובר

קרא עוד »

קיום יחסי מין

כסף וכוח מסובבים את העולם, אבל גם יחסי מין. הם חיוביים ובריאים מצד אחד, מעודדים את הקשר הזוגי וגם עונים על אחד הצרכים החזקים ביותר

קרא עוד »

אורגזמה

לא מצליחה להגיע לאורגזמה או רוצה להעניק לבת הזוג שלך אורגזמה עוצמתית? ובכן, באמצעות מספר טיפים אותם נפרט בהמשך המאמר תוכלו ללמוד כיצד להעצים את

קרא עוד »

משיכה מינית

כמה זמן לוקח לכם לגבש החלטה בנוגע לבחורה מסוימת באתרי ההיכרויות השונים? ככל הנראה הרק מספר שניות, ואתם תחליטו האם אתם מעוניינים לשוחח עם אותה

קרא עוד »

האם כדאי לבגוד

גברים רבים שאינם נהנים מחיי המין שלהם חושבים לעצמם לעיתים שכיחות – האם כדאי לבגוד? הרי בעידן שבו אנו חיים היום  הרבה יותר קל לבגוד

קרא עוד »