האם ישראלים מקיימים פחות יחסי מין בקיץ?

למצוא אהבה ללילה אחד

הקיץ הישראלי חם, לח, דביק ומתסיס. לא קשה לדמיין סיטואציה שבה חדר השינה הופך לסאונה והתחושה האישית מהאקט הופכת לנוחה פחות. אז האם באמת קיימת דעיכה של כמות יחסי מין בעונה הלוהטת? האם אנחנו באמת מעדיפים יותר להיכנס יחד לפוך בלילה קר? ומה יש לרופאים והמומחים לומר על כך?
אם פעם היה נהוג לשאול בעד איזו עונה אתם באופן כללי, כעת תצטרכו לענות על השאלה הבאה: בעד איזו עונה אתם בסקס? השאלה הזו מעסיקה לא מעט חוקרים שמנסים להתוות את הרגלי קיום יחסי המין שלנו בכל אחת מהעונות. שאלת השאלות בכל אחד מהמחקרים הללו, היא האם לטמפרטורה יש כוח עליון שקובע את רמות החשק וההנאה שלנו מסקס? התשובה כפי שמיד תבינו, עדיין לא התקבלה באופן מדויק.

 

יחסי מין בקיץ – עוררות מינית וחושים מחודדים מתפתחים יותר דווקא בקיץ

אנשים שונים זה מזה במחשבות, בתחושות ובהרגלים. אחד מעדיף את החורף ומתפקד נפלא כשקר בחוץ והאחר לא שורד יום אחד בטמפרטורה של מתחת ל-25 מעלות. במחקרים אחרים שבוצעו לגבי העדפות חורף/ קיץ, התגלה שדווקא בעונה החמה הפתיחות המינית עולה: תחושת החופש, הנטייה לחלות פחות וגם הלבוש המינימלי מטפחים עוד ועוד את הליבידו. זאת למרות שהחורף ידוע בהתכרבלות, ההסתגרות, האינטימיות וגם החשק הגובר למתוק ולמשקאות מחממים שמקשטים את האווירה ברומנטיקה לוהטת.
הקיץ הוא גם העונה שבה אנחנו פעילים יותר גופנית, מה שגורם לשחרור האנדורפינים במוח, לתחושה החיובית וכמובן התשוקה. אצל גברים משתחררות בקיץ גם כמויות גבוהות של טסטוסטרון, מה שאומר ששום גבר ישראלי מצוי לא יסרב לסקס.
ועוד נתון מעניין לגבי הקיץ – חוש הריח שלנו משתפר. החום מאפשר לנשימה דרך האף להיות קלה יותר ולכן אנו נחשפים באופן בלתי מודע לניחוחות גוף שמייצרים יותר משיכה מינית (או חוסר משיכה) כלפי הפרטנרים.

 

יחסי מין בקיץ – העונה החמה 

למרות שעד כה שום מחקר לא מצא הוכחה חותכת לכך שהישראלים מקיימים פחות או יותר יחסי מין בקיץ בהשוואה לחורף, בענף המין מצביעים על עלייה חדה בקיץ ברכישת אביזרי מין או בהשתתפות במסיבות חושניות (מסיבות חשק, החלפת זוגות וכיוצ"ב). מטבע הדברים וכפי שההנחות של המומחים בכל זאת קובעות, החושים שלנו בקיץ מתעוררים יותר לחיים, המערכת ההורמונלית תורמת ליצרים ובאופן לא מפתיע, גם יותר אנשים פונים בעונה זו לייעוץ מיני. ייתכן שזה קשור גם לעובדה שהחופש הגדול ונוכחות הילדים בבית מפריעה למין התקין, אבל ייתכן שגם הצורך שלנו לבלות בחוץ, לראות עולם ולהכיר אנשים חדשים יוצרת מצבים וחוויות שמצריכים התמודדות מול בעלי המקצוע.

כל הבחורות הכי חרמניות רשומות ל- lovefinder.co.il

 

כמות הכניסות הגבוהה ביותר להריון: דווקא כשהשרב נשבר

כפי שזה נראה כרגע, קיום יחסי המין, התשוקה והעוררות המינית דווקא מוגברים יותר בקיץ. עם זאת, הסטטיסטיקה מצביעה על חודש אוקטובר (סתיו) כעונה שבה כמות הכניסות להריון היא הגבוהה ביותר. ייתכן שדווקא אלה שסולדים מהקיץ או סובלים ממנו באופן מיוחד יחכו לעונת המעבר כדי להיכנס שוב לעניינים. בהקשר הזה, גם הלבוש הארוך עשוי לגרום ליצר הסקרנות לפעול טוב יותר והרצון להפשיט אחד את השני גובר.
אנשים גם מעדיפים בחלק גדול מהמקרים לקיים יחסי מין בחשכה. הכניסה למשחק המקדים קלה יותר, הניתוק ממה שקורה מסביב מתאפשר וכך אנחנו פנויים יותר רגשית לאהוב בין הסדינים. על פי אותם מחקרים, אנשים הגיינים יותר יעדיפו לקיים יחסי מין בחורף כדי להימנע מזיעה מוגברת או מקלחת אחרי ולפני כל מגע. בנוסף היציאה מהבית פוחתת, מה שמאפשר לבלות יחד זמן ממושך יותר אחד עם השני ללא הפרעות.
ועוד בונוס מעניין שכדאי להיות מודעים אליו – מחקר שנערך בשנים האחרונות בפולין חשף שגברים שנמצאים במערכת יחסים קבועה נוטים להימשך יותר לבנות זוגן בחורף. האם מדובר באותו יצר סקרנות שהלבוש עתיר השכבות מעורר בהם? האם זו החשכה שיורדת מוקדם ונוטעת בהם בטחון עצמי גבוה יותר ביחס לתפקוד במיטה? והאם זה החום והבילוי המשותף בבית למשך זמן ארוך יותר שגורם לרצון לגעת בבת הזוג? ייתכן שהכל נכון. מבחינת נשים אגב, לא נמצאה שום הוכחה חותכת לכך שהן נמשכות יותר או פחות לבני הזוג בחורף והמחקרים מצביעים על פנטזיות אישיות, שפחות קשורות מבחינתן לעונה מסוימת.

 

העדפת יחסי המין על פי עונה כפי שנראה, תלויה במספר משתנים חשובים

אופי האדם עצמו, התפיסה שלו לגבי מזג האוויר והנטייה להתמודד איתו (אנשים שסובלים מזיעה מוגברת בכפות הידיים למשל, עלולים לתעב את המגע המיני בקיץ באופן מיוחד). יש גם את אלו שיעדיפו את העונות הנעימות יותר – אביב וסתיו שבהן אפשר גם "לשחק" עם הלבוש והטמפרטורה, מה שככל הנראה עושה טוב גם לפוריות של שני הצדדים.
טיב הזוגיות והדרך שבה אנחנו מנהלים אותה. כשהזוגיות טובה והתשוקה נשמרת, גם יחסי המין ישארו תקינים ללא קשר לעונה עצמה. בדרך כלל אנשים שנמצאים במערכת זוגית יציבה לא יעדיפו עונה מסוימת כדי להיכנס למיטה ושמח להם לאורך כל עונות השנה.
פרמטרים ביולוגיים ופסיכולוגיים, שמייצרים תחושה, הורמונים, הפעלת חושים ורגשות בצורה מוגברת, כך שמזג האוויר ישפיע עליהם משמעותית. גם אם אתם אנשים שמעדיפים את הפוך בלילה סוער או דווקא אלה שנהנים מהאטרקטיביות של הצד השני בביקיני, כנראה שההנאה והיצרים שלכם בכל זאת יקבלו ביטוי מסוים בזכות ההשפעה של מזג האוויר על הגוף והנפש.

יחסי מין בקיץ

האם אני נשוי באושר

כמה פעמים בחיינו שמענו את הבדיה "והם חיו באושר ועושר עד עצם היום הזה"? במאמר זה נבדוק את השאלה האם אני נשוי באושר? כמובן שמדובר

קרא עוד »

קיום יחסי מין

כסף וכוח מסובבים את העולם, אבל גם יחסי מין. הם חיוביים ובריאים מצד אחד, מעודדים את הקשר הזוגי וגם עונים על אחד הצרכים החזקים ביותר

קרא עוד »

אורגזמה

לא מצליחה להגיע לאורגזמה או רוצה להעניק לבת הזוג שלך אורגזמה עוצמתית? ובכן, באמצעות מספר טיפים אותם נפרט בהמשך המאמר תוכלו ללמוד כיצד להעצים את

קרא עוד »

משיכה מינית

כמה זמן לוקח לכם לגבש החלטה בנוגע לבחורה מסוימת באתרי ההיכרויות השונים? ככל הנראה הרק מספר שניות, ואתם תחליטו האם אתם מעוניינים לשוחח עם אותה

קרא עוד »

האם כדאי לבגוד

גברים רבים שאינם נהנים מחיי המין שלהם חושבים לעצמם לעיתים שכיחות – האם כדאי לבגוד? הרי בעידן שבו אנו חיים היום  הרבה יותר קל לבגוד

קרא עוד »