טיפול למניעת הידבקות ב־HIV (איידס)

המחלה עם הכי הרבה סטיגמות ומיתוסים לדעתי, היא איידס. החל ממקור המחלה (לא אף צבא לא ניסה ליצור נשק ביולוגי ודפק את האנושות כולה) ועד סטיגמות למגזרים וקבוצות שונות. בכתבה הזו אנחנו נשבור את רוב המיתוסים וגם נסביר על הטיפולים הקיימים כיום, כולל טיפולי מנע.

HIV ואיידס לא בדיוק שני שמות לאותו הדבר

אז בואו נתחיל מלעשות קצת סדר, המחלה עצמה נקראת AIDS שאלו ראשי תיבות של Acquired Immune Deficiency Syndrome, ובתרגום חופשי זה אומר כשל חיסוני נרכש. הגורם למחלה הוא וירוס בשם HIV – Human Immunodeficiency Virus. הווירוס נכנס לתאי דם לבנים מסוג T ובאמצעות שימוש באברוני התא ובאנרגיה של התא הוא מתרבה ומשתכפל בכמות גדולה. באופן זה הווירוס יוצר פגיעה משמעותית בתאי ה-T בגוף של החולה.

שלבי המחלה

בשלב הראשון, שמתרחש מספר שבועות לאחר ההדבקה בווירוס, יכולים להופיע תסמינים המזכירים שפעת, חום, כאבי גרון, כאבי ראש ואף כיבים בפה ובאיבר המין. בשלב הזה מערכת החיסון בכלל ותאי ה-T בפרט מנסים להרוג ולפנות את הנגיף מהגוף. השלב הזה נקרא תסמונות HIV אקוטית ולרוב מי שנדבק אפילו לא מבין שמדובר בהדבקה וחושב שפשוט יש לו שפעת. אחרי מספר שבועות כל התסמינים הראשוניים הללו חולפים, ללא טיפול והתערבות רפואית.

השלב השני, שנמשך בממוצע 8-10 שנים (אך ישנם מקרים נדירים בהם השלב יהיה קצר הרבה יותר או ארוך משמעותית, עד זמן של 20 שנה). בשלב הזה ישנה מעין מלחמה פנימית בין מערכת החיסון של הגוף לבין הנגיף. הנגיף הורס לאט ובזהירות את תאי ה-T שהוא הדביק וממשיך להדביק גם את התאים החדשים שנוצרים במח העצם. מנגד תאי מערכת החיסון ובכללם גם תאי ה-T מנסים להרוג, לפרק ולפנות את התאים שנדבקו והושפעו מהנגיף. בשלב הזה החולה לא ירגיש דבר שונה מהרגיל וזו בדיוק הבעיה. החולה נחשב למדבק והוא עשוי להדביק את בני הזוג שלו.

בשלב השלישי והאחרון של המחלה, רמת תאי ה-T יורדת משמעותית והיא מגיעה מתחת לרמה קריטית אשר בשלב הזה לא מאפשרת יותר למערכת החיסון להתמודד בצורה טובה נגד זיהומים. זיהומים אלו נקראים זיהומים אופורטוניסטיים, היות והם "תופסים" טרמפ על מחלת האיידס, זאת משום שזיהומים מהסוג אינם פוגעים באנשים בריאים. בשלב הזה החולה מרגיש חולה מאוד, התסמינים שיהיו לו קשורים בעיקר בזיהום הספציפי אותו הוא תפס, הם כוללים בתוכם, ירידה במשקל, חום פריחה, שיעול דמי, קשיים בריאה ועוד סימנים רבים נוספים. כמו כן, בשלב הזה החולה נחשב למדבק מאוד וזאת משום שכמות הנגיפים בדמו היא גבוהה מאוד.

מקור המחלה

בעבר עלו קונספירציות מאוד מוזרות לגבי מקור המחלה. היו כאלו שטענו שמדובר בניסוי צבאי כושל ליצירת נשק ביולוגי קטלני, או שהווירוס נוצר כתוצאה מניסיון כושל לייצר חיסון לפוליו וגם הייתה תיאוריה מוזרה מאוד שהעלתה את החשד שהאדם הראשון שנדבק במחלה קיים יחסי מין עם שימפנזה וכך נדבק מהאחרונה.

כל התיאוריות הללו הן לא נכונות והיום גם מצליחים באמצעות שיטות גנטיות מתקדמות להבין טוב יותר את מוצא הווירוס. ראשית נציין ונומר שישנם שתי משפחות עיקריות של המחלה, 1-HIV ו-2-HIV שהמקור שלהן הוא מעט שונה, אך הבסיס הוא זהה. התיאוריה כיום סוברת שההדבקות הראשונות התרחשו על ידי ציידים ביערות הגשם של קמרון שנפצעו במהלך צייד של שימפנזות.

השימפנזה הנגועה הראשונה ככל הנראה נדבקה כשצדה שני סוגים שונים של קופים אשר היו נשאים של נגיף ה-SIV (מדובר בגרסת הווירוס אשר מתקיימת אצל קופים וקופי אדם). כל אחד מהקופים הללו היה חולה בזן מעט שונה של SIV ובעת ששני אלו היו בדמה של השימפנזה הם עברו מוטציה אשר הפכה אותם לווירוס ה-SIV של השימפנזה.

כפי שציינו, ככל הנראה היו מספר מקרים בהם שימפנזה שנדבקה באחד מסוגי ה-SIV, ניצודה על ידי צייד מאותם אזורים וזה נפצע במהלך הציד מה שהוביל למגע בין הדם של הציד לשל השימפנזה. וזה גרם להדבקה. לאחר ההדבקה הווירוס עבר מוטציה נוספת שגרם לו להפוך למדבק וקטלני בבני אדם.

הועדה למניעת איידס

הועדה למניעת איידס הינו ארגון ללא מטרות רווח לא ממשלתי אשר שם לעצמו במטרה לקדם את זכויות חולי האיידס שכיום מספרם עומד על כ-8,000 חולי איידס, ובכל שנה נוספים כמה מאות מאובחנים חדשים. כחלק מהפעילות של הועדה הם דואגים לפעולות הסברה במרחב החברתית, תקשורתי ופעולתי וכן מתן שירותים פסיכו-סוציאליים לחולים ולמשפחותיהם. הצורך בפעילות זו הוא כפול, מצד אחד מדובר על פעילות מנע, להעלאת המודעות ובכך להקטנת כמות ההדבקות העתידיות. ומצד שני מדובר בפעילות המאפשרת חיים בכבוד וללא אפליה לחולי איידס.

 

כיצד מונעים הדבקה

בשביל לענות על השאלה הזו נתחיל מלהסביר כיצד נדבקים. בגדול ההדבקה היא דרך מגע עם נוזלי גוף הכוללים בתוכם: דם, נוזל זרע, נוזל נרתיקי וחלב אם. חשוב לדעת, הסיכוי להידבק מזיעה, רוק או ממגע עור הוא כמעט אפסי.  הדרכים העיקריות להדבקה מתחלקות ל-3 קטגוריות.

הראשונה הינה יחסי מין לא מוגנים

במגע מיני לא מוגן עם פרטנר החולה באיידס הסיכוי להדבק הינו גבוה מאוד, כאשר הסיכון הגבוה ביותר מצוי במין אנאלי (מה שייצר את הסטיגמה על הקהילה הגאה). בשביל להימנע מהדבקה בתחום הזה יש צורך לבצע שני דברים פשוטים אך מאוד חשובים. אם מדובר בפרטנר זמני, תמיד השתמשו בקונדום, הוא מגן ב-98% מהדבקה (וגם מהריון והדבקה במחלות מין אחרות).

במידה ומדובר על פרטנר קבוע מאוד חשוב לבצע בדיקה לגילוי HIV, מדובר בבדיקת דם פשוטה, הניתנת על ידי כל קופות החולים בחינם. ורק לאחר קבלת תוצאות הבדיקה להחליט האם ניתן להפסיק להשתמש בקונדום. אם תשמרו בצורה זו הסיכוי להידבק הופך לנמוך מאוד.

הקטגוריה השנייה היא מוצרי דם לסוגיהם

כאן ישנה חלוקה ל-2 תת קבוצות, הראשונה הינה הדבקה בשל טיפול רפואי לקוי כגול קבלת מנות דם נגועות. סיטואציה זו כמעט ואינה מתרחשת בעולם המודרני, היות וכיום כל מנת דם עוברת בדיקות מקיפות לבדיקה של המצאות הנגיף.

בנוסף בקבוצה זו ניתן למנות גם מצבים של דקירה מקרית על ידי מחט של חולה, אך סיטואציות אלו הינן נדירות מאוד וגם להן קיים טיפול (עליו נרחיב בהמשך). התת קבוצה השנייה הינה שימוש חוזר במחטים, לרוב מדובר על שימוש לצורך הזרקת סמים.

הקטגוריה השלישית הינו מעבר מאדם לתינוק

במקרים אלו ההדבקה יכולה להיות בשלב ההיריון עצמו, בלידה או בעת ההנקה. כאן במידה והאם מטופלת כראוי, ובשילוב עם טיפול מנע לילוד, הימנעות מהנקה ולידה בניתוח קיסרי, סיכויי ההדבקה יורדים לרמה של אחוזים בודדים בלבד ולכן הסיכון יורד משמעותית. אך אם האם אינה מטופלת כלל או שאינה מטופלת באופן עקבי סיכויי ההדבקה יכולים להגיע עד ל-45%.

בדיקות לגילוי המחלה

בשביל לגלות את הנגיף יש צורך בבדיקת דם אשר נקראת קומבו. בבדיקה זו בודקים שני פרמטרים שונים, הראשון הינו רמות נוגדנים שהגוף מייצר כנגד הנגיף והשני הינו אנטיגן בשם p24, זהו בפועל אזור קטן המיוחד לווירוס וניתן לאתרו בדם. הסיבה לשילוב הנ"ל הינו העובדה, שברגע שהגוף מתחיל לייצר את הנוגדנים כנגד הווירוס, רמות האנטיגן יורדות משמעותית עד לכדי רמה שלא ניתן לזהותם כלל בבדיקות מעבדה.

חשוב מאוד לדעת שאומנם הבדיקה הינה מדויקת מאוד, אך הזמן מהדבקה ועד גילוי הנגיף בדם משתנה מאדם לאדם. ככל שקרובים יותר למועד ההדבקה יש יותר סיכוי שהבדיקה תצא שלילית למרות שהאדם נדבק. אחרי 3 חודשים מיום ההדבקה, 100% מהחולים יצאו חיוביים בבדיקה. לכן אם ישנו חשד להדבקה ובדיקה מוקדמת יצאה שלילית מומלץ מאוד לעשות בדיקה חוזרת אחרי 3 חודשים.

בשביל למנוע הדבקות ובעיקר במקרים של ילודים שנדבקו מאמם (בכל שנה יש בממוצע 4-5 אירועים כאלו). משרד הבריאות המליץ בשנת 2014 להוסיף בדיקת סקירה ל-HIV לכל אישה בהריון. בפועל מדובר באותה הבדיקה מה ששונה היא ההפניה האוטומטית לבדיקה זו.

שטיפת זרע לגברים

בעבר היה קיים מיתוס שגבר נשא אינו יכול להביא ילדים בריאים לעולם זה נובע כמובן מהעובדה שבת הזוג שלו יכולה להידבק בעת קיום יחסי המין וכן המחלה יכולה לעבור לעובר עצמו. עם זאת, כיום קיימת שיטה הנקראת שטיפת זרע המאפשר הפרייה עם סיכון אפסי להדבקה של העובר במחלה. הנגיף אינו מצוי בתוך תאי הזרע של החולה אלא בנוזל הזרע.

התהליך עצמו הוא מעט ארוך וגם יחסית יקר והוא אינו ממומן על ידי קופות החולים בארץ וזה משהו חשוב שצריך להיות מודעים לפני שמתחילים את התהליך. כמו כן, לפני תחילת הטיפול עצמו שני בני הזוג יצטרכו עבור בדיקות רפואיות הכוללות בתוכן, בדיקות פוריות וכן בדיקה לקיום מחלות נוספות.

לאחר סיום הבדיקות, יבוצע תהליך של שאיבת זרע (יכול להיות באופן כירורגי או באופן עצמאי על ידי אוננות). לאחר מכן נוזל הזרע ילקח למעבדה בה הוא יעבור תהליך של מיצוי ובידוד של התאים הנחשבים לפעילים ביותר. אותם תאים יעברו בדיקות לוודא שהם לא מכילים נגיפי HIV ולבסוף יתבצע תהליך ההזרעה המלאכותית לתוך רחם האישה.

כיום, הסיכויים להצלחת התהליך אינם גבוהים במיוחד, ממחקרים עולה שאחוזי ההצלחה הינם 20-50% אחוזי הצלחה. עם זאת, כיום זו הדרך הבטוחה היחידה שקיימת לגבר נשא להביא ילד בריא וללא הדבקה של בת זוגתו. אך צריך לזכור שהטכנולוגיה והרפואה מתפתחות בצורה מסחררת והיכן שיש צורך יש גם פיתוח והתפתחות ועל כן ייתכן שבעתיד הקרוב אחוזי ההצלחה יעלו משמעותית.

הקוקטייל

כנראה שרבים מכם שמעו את המונח קוקטייל בהקשר לטיפול באיידס. בגדול הכוונה היא לתשלובת של מספר תרופות הניתנות ביחד. הסיבה לכך שישנו צורך בטיפול במספר תרופות הינה העובדה שכל תרופה מתמקדת בתהליך קריטי אחר בהישרדות הווירוס.

הרקע הביולוגי לצורך הזה הינה העובדה שווירוסים בכלל ווירוס ה-HIV בפרט משתכפלים הרבה פעמים לאורך תקופת המחלה, בכל שכפול מהסוג מתרחשים שינויים קטנים מאוד בגנום של הווירוס. חלק גדול מהשינויים האלה לא יוצר אף הבדל בין וירוס האב לווירוס החדש אך ישנם שינויים המקנים לווירוס החדש יתרון ודרך התחמקות כנגד האחד מסוגי הטיפולים. אך כשנותנים את קוקטייל התרופות נוצר מצב שגם אם ישנו יתרון כנגד טיפול אחד ישנו טיפול אחר אשר ממשיך לפגוע בווירוס.

בעבר חולי איידס נאצלו לקחת מספר רב של כדורים, כל כדור הכיל סוג אחד של תרופה אשר תקפה מסלול הישרדותי אחד של הווירוס. היום, עם התפתחות המחקר בנושא ישנה אפשרות לקבל את הטיפול בתור כדור אחד הנלקח פעם אחת ביום בלבד. הטיפול הספציפי והשילוב של הקוקטייל תלוי בנתונים שונים של החולה. עם זאת, הטיפול ניתן לכל חולה, ללא תלות בהתקדמות המחלה.

טיפול עקבי מוביל לירידה של הכמות של הווירוס בדם תוך מספר שבועות ועד מספר חודשים. הירידה יכולה להגיע לרמה שלא ניתן לאתר בנוזל הדם שרידים של הווירוס. עם זאת, חשוב מאוד לזכור שהמצב הזה ימשך כל עוד החולה מטופל ולוקח את התרופות באופן סדיר. במידה והחולה יפסיק את הטיפול, רמות הווירוס יעלו באופן משמעותי וכמות תאי ה-T ירדו והוא יהיה חשוף לפגיעה של זיהומים מזדמנים.

בנוסף לטיפול התרופתי ישנן המלצות רבות בנוגע לרפואה מונעת, למשל קבלת חיסונים, בדיקות פאפ וגם הפסקה של עישון.

PEP

Post-Exposure Prophylaxis או בקצרה PEP, הינו טיפול מונע שניתן אחרי הדבקה פוטנציאלית. את הטיפול יש לקבל עד 72 שעות מרגע החשיפה וכמובן שיש צורך בטיפול מוקדם כלל הניתן. כשמטופל מגיע למיון או לצוות רפואי בקופת החולים ומודיע כי ישנו סיכוי שהוא נדבק, הרופאים יבצעו בדיקה מעמיקה של סיכויי ההדבקה בפעול אל מול תופעות הלוואי האפשרויות מקבלת חודש של טיפול.

הנוסף ל-PEP ישנו גם טיפול מקדים המכונה Pre-exposure prophylaxis (PrEP). הטיפול הזה הינו טיפול מנע לפני הדבקה פוטנציאלית. הכוונה בכך הינה שלעומת PEP שבו הטיפול מתקבל לאחר שכבר הייתה חשיפה וכעת רוצים למנוע את ההדבקה עצמה. ב-PrEP הטיפול נועד לקבוצות סיכון שפוטנציאלית עשויות להדבק. אנשים הנכללים בקבוצות אלו הינם בדרך כלל בני זוג לחולה HIV אינו מטופל, עובדי ולקוחות מין בתשלום.

בכל מקרה ישנם שני דברים שמאוד חשוב לזכור, הדבר הראשון הינו ייעוץ רפואי, אין שום חלופה לבדיקה רפואית והתייעצות עם רופאים המומחים בתחום. לכן בכל סיכון, סיכוי או שאלה לכו להיבדק ולהתייעץ עם רופא. הדבר השני והלא פחות חשוב, גם אם אתם או בני הזוג שלכם מטופלים, עדין מומלץ להשתמש בקונדום.

ראשית הוא מונע גם העברה של מחלות מין אחרות. ושנית הוא מהווה השלמה לטיפול במחלה או לטיפול המקדים. ואמנם האיידס הפך בשנים האחרונות למעין מחלה כרונית שניתן לחיות איתה שנים רבות, להביא ילדים ולחיות חיים בריאים וטובים, עדין מדובר במחלה מדבקת מאוד וחשוכת מרפאה ולכן בשלב הנוכחי הדרך היחידה למגר אותה הינה הימנעות מהדבקות נוספות.

סטוץ ספונטני

מכירים את הימים האלו שפשוט שום דבר לא הולך לכם כמו שצריך ופשוט לא ברור למה יצאתם מהבית? אז בדיוק יום כזה הפך אצלי לאחת

קרא עוד »

ילדה מבית טוב

תמיד אמרו עליי שאני ילדה טובה מדי, לא שותה לא מעשנת, לא עושה שטויות. מעולם לא הייתי בחורה של סטוצים, תמיד הייתי מישהי להביא להורים,

קרא עוד »

לנטלי יש תיאבון בריא

הגעתי למועדון. מסרתי את השם שלי בכניסה והכניסו אותי בלי בעיה. "ואללה, היא אישה של מילה", חשבתי לעצמי בזמן שהמאבטח טופח לי על הכיסים כדי

קרא עוד »

קונדום: הכל על שומר הראש שלך

השימוש באמצעי מניעה הפך בעשורים האחרונים לדבר נפוץ ומקובל מאוד בחברה המודרנית. כיום ניתמן למצוא מגוון רחב מאוד של אמצעי מניעה, החל מגלולות ומדבקות הורמונליות

קרא עוד »

תוקע את סוזי העסיסית

הטלפון שלי צלצל. סוף סוף, לקוח פוטנציאלי. בתקופה הזו של הקורונה קשוח מאוד למפעיל ילדים שמחפש איפה להציב את התפאורה שלו ולפתוח את הארגז שלו,

קרא עוד »

סקס קולינרי

פיצה? סלט רענן? פיש אנד צ'יפס? מה מכינים במצב כזה, לא ברור לי. הרבה זמן לא הייתי בדייט, ואיזו דרך "לחזור לפעילות", ארוחה שאני מכין

קרא עוד »

ריקוד מושחת

לקראת חצות כבר הייתי שיכורה, כשראיתי ישבן שזוף ושרירי רוקד ממש בצמוד לאף שלי. היד שלי התעוררה פתאום, כאילו קיבלה חיים משל עצמה, והפליקה לו

קרא עוד »

ספיד דייט

"הגענו" היא אומרת לי ואני מחנה ליד שער לבן. "בטוח שאתה רוצה להיכנס?" היא שואלת אותי ומביטה בי בחשש. אני מהנהן והיא ממשיכה: "אוקי, אבל

קרא עוד »

שולטת בחומר

זה היה הסמסטר הראשון שלי במכללה וכשהגיעה תקופת המבחנים, אני מודה שקצת נבהלתי מכמויות החומר. לא ממש השקעתי בשלב הזה בלימודים ולא היתה לי ברירה

קרא עוד »

אקסטרא על אקסטרא

אחרי 6 שנות עבודה בתור מזכירת החברה, הודיע לי מיקי המנכ"ל יום בהיר אחד שאני סוף סוף מקודמת לתפקיד הנחשק של מנהלת רווחה. בכל זאת,

קרא עוד »

עבודת צוות

כבר מלא זמן שאני חמה על ההוא ממחלקת השיווק. כבר מהיום שהתחלתי לעבוד בחברה, היה לי ברור שאתן לו לזיין אותי. זה לא סוד שהתגרשתי

קרא עוד »

ציפורניים

יום בהיר אחד היא חזרה הביתה עם בניה בציפורניים. עד אותו היום היא נהגה לכסוס את ציפורניה כמו נערה, ופתאום היא מציגה בפני לראווה את

קרא עוד »

תחילתה של יזיזות מופלאה

לאחרונה החלטתי שחלאס עם הזיונים עם היזיזות שלי. הגיע הזמן להתמסד, להכיר מישהי לקשר רציני ולהקים בית בישראל. הפסקתי לענות לווטסאפים של אמצע הלילה שהיזיזות

קרא עוד »

ערב בנות

"טוב, שמעו – הזין שלו היה כזה גדול…" מיכל סיפרה בהתלהבות בזמן שהיא מסמנת בידיה את המרחק והוסיפה, "לא, אתן לא מבינות. מפלצתי. והוא רצה

קרא עוד »

לבד בחושך

"אני כאן (ולקחתי XtraSize לפני)." האיר צג הטלפון הנייד שלי כשההודעה ממנו נכנסה. מיקמתי את עצמי בדיוק במקום בו קרן אור מתאורת הרחוב העמומה חדרה

קרא עוד »

בטבעת זו – חלק ב'

הוא יכול היה לדמיין את עצמו עושה את זה איתה כל יום מעכשיו, במקום לחזור הביתה לאישה הפרידג'ידית והקרה שלו. הוא רצה לזיין ככה תמיד,

קרא עוד »

בטבעת זו – חלק א

הוא לא היה לגמרי בטוח איך הוא מצא את עצמו במצב בו הוא נמצא, יושב בסלון מול צעירה מהממת. הם פלירטטו בבר ואז זה היה

קרא עוד »

חנוכת דירה – חלק ב'

לטובת סבב הבדיקות האחרון, טיפסתי שוב מעליו ושיפדתי את עצמי על הזין שלו – הפעם דרך החור של התחת. הוא נכנס חלק למרות האורך המרשים

קרא עוד »

חנוכת דירה – חלק א'

לא מזמן עברתי דירה אחרי שהחבר שלי ואני נפרדנו. היו לנו לא מעט בעיות בחיי המין לאורך השנים, והטמבל סירב בתוקף לפנות לטיפול מיני, למרות

קרא עוד »

דגל שחור

כל שנה אני אני נזכרת מחדש בתקופת החופש הגדול, בימים שבהם עוד הייתי רווקה בשנות ה – 20 שלה, בחופשת סמסטר לפני עוד שנת לימודים,

קרא עוד »

תקועה במשרד

לילה אחד נתקעתי במשרד עד שעה מאוחרת, קבורה בניירת. אני עובדת בחברת פארמה שמשווקת תרופות ותוספי תזונה מסוגים שונים, ולפעמים כשנכנס מוצר חדש לשוק, אנחנו

קרא עוד »

בצהריי היום

פגשתי אותו בצהריי היום. האמת? לא הייתי מוכנה לזה. הקטנטנים שלי היו איתי, אבל זה לא הפריע לו לחייך אליי חיוך רחב, להתעניין בי ולגרום

קרא עוד »

חבילה הגיעה

בעלי ואני נשואים באושר וטוב לי איתו, אבל מדי פעם אני מפנטזת על זה שעוד מישהו יעשה לי טוב… קוראים לי נגה, אני בת 39,

קרא עוד »

הערכת ביצועים

"מלקת המשרד" – ככה העובדים שלי קוראים לי מאחורי הגב. הם חושבים שאני לא שומעת או לא מבינה את משחק המילים המתחכם שלהם, שלקוח מעולם

קרא עוד »

למה גברים צופים בפורנו

דרך פורנו אפשר לקבל מושג וחשיפה מסוימים לעולם המין, אבל כולנו יודעים שמדובר באופציה עם המון צדדים שליליים. אז למה גברים צופים בפורנו אם הכל

קרא עוד »

שפיכה מהירה אצל נשים

שפיכה מהירה (או שפיכה מוקדמת) אצל נשים היא שפיכה שמגיעה לפני ששני בני הזוג הספיקו ליהנות. אמנם אנחנו נוטים בדרך כלל להתייחס לצד הגברי במשוואה,

קרא עוד »

יומני היקר – פרק 5

הלקוח השביעי ביקש אותי באופן אישי והמתין במיוחד בחדר ההמתנה של דירת הסקס שאני עובדת בה, עד שיצאתי. כשהוא ראה את פניי מיד התפשט על

קרא עוד »

יומני היקר – פרק 4

יומני היקר, היום הגעתי לעבודה שלי כמעט בזמן אבל באורח פלא איך שהגעתי כבר ראיתי שממתין לי בדירת הסקס לקוח שהצליח להגיע לפני. הוא היה

קרא עוד »

יומני היקר – פרק 3

יומני היקר, הכרתי אותו בתור לקוח שהגיע אל הדירה הדיסקרטית שבה הבנות ואני מקבלת את הלקוחות שלנו. הבנות כולן עפו עליו ואיכשהו, כל פעם כשהוא

קרא עוד »

יומני היקר – פרק 2

עוד רגע אני כבר גומרת ממנו ואני יודעת שיש לי מעט מאוד זמן לפני שאגיע לנקודת האל חזור. אני מפסיקה אותו ומבקשת שיאפשר לי לגמור

קרא עוד »

יומני היקר – פרק 1

יומני היקר, אני מנסה לכתוב כאן על היום שעובר עליי, אבל בקושי מספיקה כי כל כמה דקות מגיע לדירה הדיסקרטית שלי לקוח חדש שרוצה לפגוש

קרא עוד »

שרמוטה פוריטנית – חלק 2

היו עוד כמה הודעות אישיות ששלחו אל מיקה משתמשים אחרים שרצו להציע לפגוש אותה באופן אישי, בעולם האמיתי. מיקה זרמה איתם כמו תמיד ופלירטטה איתם

קרא עוד »

מאמא איטלקיה

כשהייתי בן 25 היה לי חבר שהמשפחה שלו התגוררה ברומא. אף פעם לא הייתי באיטליה  לפני זה והחבר שלי הגבר הזה, הציע לי שאבוא איתו

קרא עוד »

טיפול נמרץ

שמעתי מחבר שרופא המשפחה ששנינו מטופלים אצלו מחזיק במרפאתו סייעת פצצה. יום אחד התחשק לי לבדוק אם הוא צדק והחלטתי להעמיד פנים שאני לא מרגיש

קרא עוד »

בחורות זורמות חלק ב'

גילי הפשיטה מעליי את תחתוני הביקיני בפראות לקול תשואות הקהל שהשקיף עלינו מהצד תוך כדי שהם מביאים לעצמם בתנועות נמרצות ביד. בשלב הזה של הערב,

קרא עוד »

בחורות זורמת חלק א'

זה היה בית מטורף על החוף עם ארבע אמבטיות, שישה חדרי שינה, ג'קוזי ענק, סאונה ובריכה. מזל שהיו שם כל כך הרבה אמבטיות כי הייתי

קרא עוד »

חופשיה על הבר

היא ישבה לבד בשולחן פינתי בבר שהגעת אליו באותו הערב, היתה עסוקה בלנשנש איזה משהו קטן ושתתה איזה קוקטייל מפונפן כשהיא חשה איך בזוית העין,

קרא עוד »

קבלן שיפוצים

אורן היה קבלן בניה ושיפוצים בן 45, עם התמחות בבניית וילות. הוא נראה טוב, שרירי ושזוף עם שיער קצוץ שחור עם קצת התחלה של אפור.

קרא עוד »

שכנות טובה – חלק ב'

"אין מצב" ענתה דניאלה לשי, לאחר התלבטות קצרה בינה לבין עצמה. "תגיד יש לך מושג יודע איך אני מפחדת לעלות על הדבר הענק הזה?!" –

קרא עוד »

שכנות טובה – חלק א'

דניאלה הבחורה הכי כוסית בשכונה נשענה על מעקה המרפסת של הדירה והתבוננה על שי, השכן החדש וההורס שלה, מתקדם לכיוון הבניין עם האופנוע המפלצתי שלו. 

קרא עוד »

הכנסת אורחים

אשתי, דנה ואני נשואים שמונה שנים, ובמשך הזמן הזה אירחנו כמה מסיבות מטורפות. כשעברנו מהצפון למושב רשפון, לא הכרנו יותר מדי אנשים. אשתי עודדה אותי

קרא עוד »

קרע במניס-כוס

לעתים קרובות אני סובל מכאבים ברגלי. מסתבר שאני סובל מקרע חלקי ברצועות הברך – מה שנקרא המניסקוס, וכדי לטפל בזה נדרשים טיפולי פיזיותרפיה קבועים שאליהם

קרא עוד »

פרח נתתי לנורית

השעה היתה שעת ערב מוקדמת יחסית, ונורית ואני בדיוק סיימנו לאכול בבית הקפה ועשינו את דרכנו במאזדה שלי בחזרה אל הדירה שלה. הכרתי את נורית

קרא עוד »

סמיר המגמיר

האמת שכב נמאס לי. מערכת היחסים שלי עם בן הזוג הקבוע די עלתה על שרטון, מבחינת הסקס שלנו ולא רק. הייתי הולכת לישון מדי לילה

קרא עוד »

הירידה של ליאת לאילת

ליאת שירתה ביחידה דרומית, לידי אילת. עוד שבועיים היתה אמורה להשתחרר ובדיוק חזרה הרגע לחמשו"ש בביתה שבהרצליה, כשהווסטאפ שלה צפצף ועל הצג הופיעה הודעה מהחברה

קרא עוד »

הדייט שדפק אותי

"שרית באה לפה לקפה עוד מעט" הודיעה לי מיתר. "ואלה? הדייט שלה לא הלך טוב?" שאלתי את מיתר בטון מיתמם. "איזה… מסתבר שהבנאדם שהיא בנתה

קרא עוד »

אלחנדרו, אלחנדרו…

שכבתי על הבטן החשופה שלי ובהיתי אל הקיר שלצידי. לידי שכב לו אלחנדרו. הז השם שאני נותנת בראש שלי לכל הזיונים שלי, אלו שאני אוספת

קרא עוד »

המועצה להשחלה גבוהה

שמי עינב ואני סטודנטית לפסיכולוגיה באוניברסיטת בן גוריון. לא מזמן מלאו לי 26 והמרצה שאני דלוקה עליו בן 41. החברות שלי יודעות שאני חמה עליו

קרא עוד »

עובדת עד מאוחר

"קוראים לי דורון, אני בן 28 ואני מכור לשיחות סקס בטלפון". הנה אמרתי את זה. לפעמים אני מרגיש שההתמכרות שלי לסקס טלפוני קצת יוצאת משליטה

קרא עוד »

חברה טלפונית

היוש, שמי נופר, ואני בחורה דו מינית (מה שנקרא "בי") שממש אוהבת סקס. אני בת 27 אבל התנסיתי כבר בהמון סוגים של חוויות מיניות ובגדול,

קרא עוד »

הישיבה

"מה נדמה לך שאת עושה בדיוק?!" – שאלתי אותה כשהיא נעלה אחריה את דלת המשרד מבלי לומר דבר. ראיתי איך היא מתקדמת לעברי ופורמת אט

קרא עוד »

מורה טוב מורה לחיים

קוראים לי אורטל, ולפני בערך שנה, השתחררתי מצבא. כשהשתחררתי, אחת החברות הכי טובות שלי מתקופת התיכון, סיפרה לי ערב אחד כשיצאנו לשתות, שהמורה שלי מהתיכון

קרא עוד »

סקס עם האקס

אתם בטח זוכרים את התקופה שבה פייסבוק התחילה לצבור פופולאריות בישראל, ופתאום כל מי שהכרתם פתח לעצמו פרופיל ברשת החברתית החדשה הזו, עם הקונספט החדשני

קרא עוד »

לילה של יום קשה

אחרי יום עבודה קשה במיוחד שעבר על כוחותינו, החלטתי לצאת בערב לשתות לבדי. היה לי בלאגן שלם בראש, עם זוגיות שהולכת ודועכת, כך זה הרגיש

קרא עוד »

אשת חיל מי ימצא

כל חייה ידעה אביחיל – בת ישראל כשרה, רק גבר אחד אבל תמיד ידעה שהיא רוצה חוויה שונה, והנה, בעזרת השם – יום בהיר אחד

קרא עוד »

לטיול יצאנו

לטיול יצאנו – טיול מאורגן של חברים ברחבי אירופה. חברה שלי הציעה שניסע למקום חדש אחרי הגירושין הקשים שעברו עליי והותירו אותי ממוטטת. חיפשתי דרך

קרא עוד »

כל הזמן את אשתי

אני בן 44, נשוי, עם שלושה ילדים. אפשר להגיד שיש לי חיים די רגילים, ולפעמים אפילו קצת משעממים. לעתים קרובות אני מוצא את עצמי שוקע

קרא עוד »

יום הולדת חגיגה נחמדת

כשהגעתי אל גיל 20 סוף סוף יצאתי מהבית הקטן של ההורים שלי באשקלון. הגיע הזמן שהחלטתי לפתוח כבר דף חדש בחיים, הלכתי ללמוד לתואר הראשון

קרא עוד »

כן, המפקד!

הרגע הזה שבו הבן הקטן שלי מאורי התגייס לצבא היה רגע מאוד מאושר אך באותה העת גם מהול בהמון עצב, ובדידות משתקת – תחושות קשות

קרא עוד »

סיפור על עונג שבת

הכל החל בערך כשהייתי בת 17 – היה לי בתקופה הזו חבר שממש אהבתי וממש נהננו לשוחח זה עם זו בטלפון כששנינו שוכבים כל אחד

קרא עוד »

סיפורה של שפחת מין

היא ראתה אותו עומד ומתבונן החוצה דרך החלון על המבול השוצף בחוץ, שהרטיב את הכל. הידיים שלו היו משולבות מאחורי הגב הזקוף והשרירי שלו. מדי

קרא עוד »

סיפורי סקס

סיפורי הסקס הטובים בישראל! מעניין לא פחות: מצעד אתרי הסקס הישראלים והבינלאומיים הטובים ביותר! סיימתם לקרוא את כל הסיפורים? כאן תוכלו למצוא סיפורי סקס נוספים.

קרא עוד »

איך להזרים דם לפין

זרימת דם תקינה היא דבר חיוני מאוד לבריאות. הדם מכונה "נוזל החיים" ולא סתם. תפקידו הוא להוביל חמצן ורכיבי הזנה לכל תאי הגוף ולהעביר מהם

קרא עוד »

האם אני נשוי באושר

כמה פעמים בחיינו שמענו את הבדיה "והם חיו באושר ועושר עד עצם היום הזה"? במאמר זה נבדוק את השאלה האם אני נשוי באושר? כמובן שמדובר

קרא עוד »

חשק מיני

כמו תיאבון, עייפות או החיבה לחתולים, גם חשק מיני הוא עניין סובייקטיבי למדי. זה די דומה למה שאנחנו חווים בזמן נהיגה: כל מי שלא נוהג

קרא עוד »

אוננות נשית

Girls Just Want to Have Fun"" מכריזה סינדי לאופר בלהיט המפורסם ואו-הו, כמה שהיא צודקת. לנשים כמו לגברים, יש יצרים מיניים, תשוקות, הנאות, צרכים וחשקים.

קרא עוד »

אוננות

אסור לדבר עליה, אבל כולם מבצעים אותה. היא טאבו, אבל נחשבת למאוד מומלצת. הדת, התרבות והחינוך שלנו לא רואים אותה בעין יפה, אבל היום כולם

קרא עוד »

אורולוג – תחומי טיפול

אורולוגיה הוא תחום רפואי שנוגע לבעיות שקשורות למתן השתן או נוזל השתן עצמו, דלקות בדרכי השתן וטיפול במומים באזור זה שנוצרות בקרב גברים, הרופא המטפל

קרא עוד »

אלכוהול ותפקוד מיני

המשקאות האלכוהוליים נמצאים שם עבורנו בשמחות ובאירועים המרגשים. בבירה על החוף, בשמפניה של הקידום בעבודה וביין האדום בדייט. צריכת אלכוהול יכולה דווקא לעזור לביישנים וחסרי

קרא עוד »

בדיקות למחלות מין

אחד הנושאים המטרידים והמלחיצים ביותר סביב סוגיית יחסי המין הוא מחלות המין שעשויות להופיע בשל קיום יחסי מין לא מוגנים ולא אחראיים. אז מהן מחלות

קרא עוד »

קיום יחסי מין

כסף וכוח מסובבים את העולם, אבל גם יחסי מין. הם חיוביים ובריאים מצד אחד, מעודדים את הקשר הזוגי וגם עונים על אחד הצרכים החזקים ביותר

קרא עוד »

טנטרה

טנטרה הינה דרך חיים הודית עתיקה אשר מתבססת על אלמנטים של ריכוז והירגעות אשר רלוונטיים מאוד בעבור גברים ונשים אשר סובלים מבעיות בתפקוד בחדר המיטות.

קרא עוד »

איך לגרום לבחורה לגמור

רוצה להיות מלך בחדר המיטות? ובכן, באמצעות הטיפים החשובים הבאים תוכל ללמוד באופן מיטבי איך לגרום לבחורה לגמור – כך שקיום יחסי המין שלכם יהיה

קרא עוד »

איך לא לגמור מהר

אחת הבעיות הנפוצות ביותר אצל גברים היא שפיכה מוקדמת. מדובר בבעיה נפוצה ומעיקה אשר ניתן לפתור אותה בקלות, באמצעים טבעיים בלבד. בואו לגלות איך לא

קרא עוד »

אורגזמה

לא מצליחה להגיע לאורגזמה או רוצה להעניק לבת הזוג שלך אורגזמה עוצמתית? ובכן, באמצעות מספר טיפים אותם נפרט בהמשך המאמר תוכלו ללמוד כיצד להעצים את

קרא עוד »

אין אונות

גברים בכל הגילאים סובלים מתופעה של אין אונות אשר משפיעה באופן ישיר על תחושת הגבריות כמו גם על איכות קיום יחסי המין. כיצד אם כן

קרא עוד »

תת פעילות בלוטת התריס

ישנן מחלות אשר ניתן לקשר אותן באופן ישיר ככאלה אשר גורמות לבעיות בתפקוד המיני, בניהן תוכלו למצוא גם את מחלת הסוכרת אשר הפכה להיות נפוצה

קרא עוד »

תיקון עקמת הפין

מקרה של עקמת פין יכול להיות לא נעים, ולגרום מסביבו תחושה לא נעימה של בושה. גברים אשר סובלים מעקמת פין יכולים למצוא את עצמם סובלים

קרא עוד »

שפיכה מוקדמת

עד כמה התפקוד המיני חשוב לכם? זהו ללא ספק אחד מהדברים המשמעותיים ביותר בחייהם של גברים רבים אשר רואים בתפקוד המיני אפשרות לשדרג את חייהם.

קרא עוד »

שפיכה מהירה

שפיכה מהירה זה תיאור למקרה שבו גבר פולט זרע באופן מהיר יחסית מרגע תחילת קיום יחסי המין. ברוב המקרים השפיכה מתרחשת גם ללא כוונה מן

קרא עוד »

רפואה סינית בבעיות מין

אין אונות הוא אחד מהמצבים השכיחים ביותר בקרב גברים בכל הגילאים, ולכן חשוב מאוד לדעת מהן האופציות העומדות לרשותם של הגברים בכדי להילחם בתופעה. לשמחת

קרא עוד »

רופא אורולוג לאין אונות

ישנן לא מעט סיבות העלולות להביא גבר למצב שבו הוא סובל מאין אונות. אין אונות יכולה להיגרם כתוצאה מבעיות פסיכולוגיות או מבעיות פיזיות – ואפילו

קרא עוד »

ציפרלקס

ישנם לא מעט תרופות פסיכיאטריות אשר נרשמות על ידי רופאים עבור מטופלים שונים אשר חווים מצבי דיכאון וחרדה. אחת מהתרופות הנפוצות והוותיקות ביותר המסייעות נגד

קרא עוד »

פיזיותרפיה

בעיות אין אונות הפכו להיות לבעיה נפוצה מאוד בקרב גברים רבים במדינת ישראל ובעולם כולו. החוקרים סבורים כי כל גבר יחוו אין אונות לכל הפחות

קרא עוד »

ערמונית מוגדלת

ישנן לא מעט בעיות אשר עלולות להיגרם כתוצאה מהופעתה של ערמונית מוגדלת. חלק מאותן בעיות קשורות לבעיות מיניות אשר דורשות מענה מיידי על מנת שתוכלו

קרא עוד »

סטטינים

אנשים רבים מכירים את השימוש באותם סטטינים באמצעי להורדת הכולסטרול ובתור אמצעי אשר מוריד את הסיכון למחלות לב או שבץ. אך מרביתם אינם יודעים כי

קרא עוד »

משיכה מינית

כמה זמן לוקח לכם לגבש החלטה בנוגע לבחורה מסוימת באתרי ההיכרויות השונים? ככל הנראה הרק מספר שניות, ואתם תחליטו האם אתם מעוניינים לשוחח עם אותה

קרא עוד »

לא מצליח לגמור

"אני לא מצליח לגמור" זוהי אחת מהטענות השכיחות ביותר בקרב גברים אשר חווים מצב של אין אונות. ראשית נגיד כי מדובר בסיטואציה יחסית שכיחה, כך

קרא עוד »

טיפול תרופתי בבעיות מין

במחשבה ראשונה נדמה כי בעיות זקפה הם מנת חלקם של גברים מבוגרים בלבד, אך הסיטואציה בשטח שונה לחלוטין. בעיות אין אונות הפכו להיות בשנים האחרונות

קרא עוד »

חרדת ביצוע

בעיות מיניות הן חלק בלתי נפרד מחייו של כל גבר בעולם כולו, אך ישנן בעיות נפוצות אשר כמעט לכל גבר יצא לפגוש לפחות פעם אחת

קרא עוד »

השמנה ותפקוד מיני

קיימות לא מעט סיבות אשר יכולות לגרום לגברים להגיע למצב שבו הם מתקשים להגיע לזקפה או לשמור עליה לאורך זמן. מצבי אין אונות, הפכו להיות

קרא עוד »

האם כדאי לבגוד

גברים רבים שאינם נהנים מחיי המין שלהם חושבים לעצמם לעיתים שכיחות – האם כדאי לבגוד? הרי בעידן שבו אנו חיים היום  הרבה יותר קל לבגוד

קרא עוד »

דיקור סיני

קשה מאוד להסביר מהם המצבים השכיחים ביותר אשר יכולים לגרום למצב של אין אונות, אך ישנם לא מעט שיטות אשר נועדו לטפל במצבים הללו. כל

קרא עוד »

גלי הלם

אחד מהפחדים הגדולים ביותר של כל גבר זה לחוות מצב של אין אונות בעת קיום יחסי מין. מדובר במצב שעלול אף ליצור טראומה עבור גברים

קרא עוד »

בעיות שפיכה

שפיכה היא אחד מהתהליכים החשובים ביותר בעת קיום יחסי מין, ומדובר בפעולה שכיחה במיוחד אצל גברים רבים אשר מבצעים אותה באופן יזום. תהליך השפיכה עצמו

קרא עוד »

בעיות זקפה

קיום יחסי מין באופן סטנדרטי זוהי ללא ספק אחת מהדרישות הבסיסיות בכל מערכת יחסים. ברגע שגבר אינו מסוגל לשמור על זקפה לאורך זמן או שמא

קרא עוד »

בעיות באשכים

קיימות לא מעט סיבות אשר יכולות לגרום לגבר לסבול מבעיות שונות באשכים. המטרה הראשונית תהיה לאתר את הסיבה הגורמת לבעיה, וכמובן לאתר את הטיפול הנכון

קרא עוד »

בדיקות לתפקוד מיני

התפקוד המיני של גברים תלוי בתפקודם התקין של מגוון איברים הנמצאים בגוף האדם. בזכות תפקודם התקין של כל האיברים הגוף, הגבר יכול לשמור על זקפה

קרא עוד »

אין אונות על רקע נפשי

ישנם גברים רבים אשר סובלים מבעיות נפשיות כאלה ואחרות, אותן בעיות נפשיות בין אם הן קטנות או גדולות עשויות להשליך על המצב המיני. גברים רבים

קרא עוד »

אין אונות בגיל צעיר

אחת מהסטיגמות החזקות ביותר בכל הקשור לבעיות אין אונות זה שהן תוקפות רק גברים מבוגרים, והבעיה איננה נפוצה בקרב בני נוער או גברים צעירים באופן

קרא עוד »

אין אונות בגיל השלישי

מחקרים מראים כי הגיל הוא אחד משחקני המפתח בכל הקשור לבעיות אין אונות. ככל שגבר מתבגר כך הסיכוי שלו לסבול מבעיות אין אונות הופך להיות

קרא עוד »

איך לחזק את הזקפה

בעיות זקפה הפכו להיות בשנים האחרונות מנת חלקם של גברים רבים מכל הגילאים, כך שבהחלט צריך להתמודד עם הבעיה הזאת פנים מול פנים. לא פעם

קרא עוד »

איך להביא ביד

גברים רבים מוצאים את עצמם שואלים את אחת השאלות החשובות ביותר – איך להביא ביד? אומנם על פניו הפעולה הינה פעולה פשוטה, אך גברים רבים

קרא עוד »

איך לגמור לאט יותר

בעת קיום יחסי מין, אחת מהשאלות השכיחות ביותר שאנו שואלים את עצמנו זה איך לגמור לאט יותר? הרצון להמשיך וליהנות מהתשוקה המינית יכול להיות מדהים,

קרא עוד »

איך מאוננים

איך לאונן? זוהי אולי אחת מהשאלות השכיחות ביותר בקרב בני נוער אשר נפגשים בפעם הראשונה עם המונח שנקרא אוננות. מדובר באחת מהדרכים היעילות ביותר להגיע

קרא עוד »

אוננות יתר

פעולת האוננות ברוב המקרים היא פעולה חיובית אשר יכולה לשחרר לא מעט לחצים ודחף מיני. כמעט כל רופא או איש מקצוע שתשאלו אותו יספר לכם

קרא עוד »

אימפוטנציה

אימפוטנציה – מגזין בריאות מינית פתרונת לכל בעיות המין כמה חשובה היכולת לקיים יחסי מין במהלך זוגיות? הרי יחסי המין הם אחד מהגורמים המשמעותיים ביותר

קרא עוד »

ויאגרה טבעית

ככל שעוברות השנים ואנחנו מתבגרים יותר ויותר גברים מבינים שחיי המין שלהם לא דומים למה שהם היו בעבר. אם בעבר מרבית היום הם בילו במחשבה

קרא עוד »

ויאגרה ללא מרשם

נתחיל מהסוף, אחרי שבדקנו את כל האיטרנט עבורכם, באתר טבע פלז'ר תוכלו למצוא ויאגרה ללא מרשם שאשכרה עובדת! חפשו את המוצר "סופר מן", הוא עובד

קרא עוד »

בעיות בתפקוד המיני

גברים רבים חווים תסמינים שונים אשר פוגמים באופן משמעותי ביכולת שלהם לקיים יחסי מין לאורך זמן. באמצעות טבע פלז'ר תוכל לחזור להיות הגבר שהיית, ואף

קרא עוד »