יש לך בעיה במיטה והיא לא קשורה אליך? כך תטפל בה!

זוגיות היא ללא ספק עניין מורכב, ומשהו שאנו בונים יחד במשך שנים רבות.

משברים הם חלק בלתי נפרד מהזוגיות, ולרוב ניתן להתייחס אליהם כענן חולף, שיפנה את מקומו במהרה.

זוגות רבים חווים משברים שונים בזוגיות, וכמעט תמיד הם ישתקפו בחיי המין, היות ואינטימיות בין בני הזוג מושפעת גם מהפרטים הקטנים ביותר.

לא תמיד ניתן לתלות את ה”אשמה” בצד אחד של מערכת היחסים, ולרוב יש הדדיות- ולשני הצדדים תפקיד מסוים בדרמה המתרחשת.

ובכל זאת, גברים רבים חשים לעתים שהירידה בתדירות ואיכות חיי המין אינה קשורה אליהם, ונובעת מחוסר רצון של האישה.

אילו סיבות יכולות להיות לכך, וכיצד ניתן לטפל בעניין?

סיבות למשברים מיניים

זוגות רבים חווים משברים מיניים בתקופת הזוגיות שלהם, והדבר מהווה חלק מכל מערכת יחסים תקינה שבה יש עליות ומורדות. לעתים הבעיה היא הדדית, ולעתים גברים חשים שבת זוגם אינה מתנהגת כמו בעבר מבחינה מינית. נכון שמאמר כתוב אינו יכול לקבוע בוודאות מהיכן מגיעה הבעיה היות וכל מקרה לגופו, אך עם זאת ישנן מספר סיבות נפוצות לירידת החשק המיני אצל האישה. לעתים מדובר בשגרת היום-יום השוחקת שמערימה עלינו טרדות ומחשבות, אולי בעיות בעבודה מול הבוס או מול הקולגות, וכדומה. ייתכן ומדובר בכעס אצור כלפי בן הזוג, ולא תמיד הצד השני יודע על כך. נשים הן לרוב רגישות, ותחושות שליליות מן הסתם תשפענה באופן ישיר על האינטימיות במערכת היחסים.

איך לפתור משברים מיניים?

גברים רבים מאמינים שרכישת מתנה יקרה, דוגמת צמיד או תליון יהלומים, תוכל לפתור בעיות במיטה…אך לרוב אין זה כך. אישה מעוניינת שהגבר שלה יהיה קשוב לה, וכשיש בעיה שייתכן שנובעת מרגשות שליליים, הגבר צריך לחתור לדבר על כך ולרדת לשורש העניין. אין מה לעשות- גברים לא תמיד מבינים רמזים, וקורים מקרים שבהם הגבר לא מצליח להבין מהיכן נובעים הרגשות השליליים של בת זוגו. במקרים שבעיה כזו לא מצליחה להיפתר במסגרת בני הזוג- תמיד ניתן לפנות למטפל מיני או למגשר- שיוכל לתת חוות דעת חיצונית, ולעשות עבורנו “זום אאוט” שיעזור לנו להבין דברים מסוימים. חשוב לציין שבמקרים שבהם פשוט מדובר בשגרת החיים השוחקת- גבר תמיד יכול להפתיע את האישה שלו בחופשה קצרה בארץ או בחו”ל, או באטרקציה מיוחדת כלשהי, שתצבע את השגרה האפורה בקצת צבע מרענן. פעולה כזו יכולה לעתים להחזיר את מה שאיבדנו במהלך המסע הזוגי שלנו.

משברים מיניים הם לגיטימיים, ומהווים חלק ממערכת היחסים. במידה והם נמשכים, יש להבין מהיכן הם מגיעים ומה הוא שורש הבעיה. פעמים רבות נוכל לפתור את הבעיה במסגרת האינטימית שלנו, אך לעתים נוכל להיעזר בליווי מקצועי שיעזור לנו להבין דברים חשובים, ולקבל פתרונות.

 

גבר ואישה

DateMe

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *