המדריך המלא להתמודדות עם אצבע הדק

אין ספק כי העולם בו אנו חיים שונה מאוד מהעולם שבו חייו לפני מאה שנה.

לפני מאה שנה לא היו חוקי עבודה כמעט ואנשים היו מנצלים עובדים על ימין ועל שמאל.

כך היו פגיעות רבות בנפש של עובדים ואנשים לא היו בטוחים במקום העבודה. למזלנו בעולם המודרני כל זה השתנה והעובדים היום הרבה יותר בטוחים.

אך בגלל אורח החיים המודרני קמה לה בעיה חדשה שהיא כמובן אצבע הדק.

אצבע הדק או טריגר פינגר הוא מצב בו הגידים של האצבע נתפסים ומונעים תזוזה נורמלית של האצבע.

זה יכול מאוד לכאוב וזה משהו שאנו חייבים לתת עליו את הדעת.

לרוב טריגר פינגר תתרחש בגלל עבודה רבה על המחשב או שימוש גובר בסמארטפון שלכם ועל כן כדאי להפחית את השימוש בשני המכשירים האלה אם אתם סובלים מאצבע הדק.

 

מה גורם לטריגר פינגר?

כפי שציינו יש קשר ישיר בין פעילות אינטנסיבית ובין אצבע הדק. לצד זאת יש לציין כי אצבע הדק יכולה להיגרם גם מדלקת באזור של האצבע, עקב פגיעה במקום ועקב שימוש יתר באצבע. כאשר אתם פונים אל רופא בגלל אצבע הדק אתם חייבים לספר לו בדיוק מה אתם עושים עם האצבע וזאת בכדי להבטיח שהוא יוכל לטפל בכם כמו שצריך. הרופא ימליץ לכם קודם כל על שינוי באורח החיים ולאחר מכן הוא יוכל לשלוח אתכם לבצע תרגילי פיזיותרפיה שייסעו לכם להתגבר על הכאבים באצבע. בסופו של יום אתם צריכים לזכור שאם לא תשנו את אורח החיים אתם תהיו בבעיה חמורה ולא משנה אל איזה מומחה לכף היד אתם פונים.

 

מדוע רק מומחה בתחום של כף היד יכול לטפל בי?

אין ספק כי מי שצריך לטפל בבעיה של אצבע הדק הוא אורתופד, אך שימו לב לא די לפנות אל אורתופד אלא כדאי לפנות אל מומחה כף יד. מומחה זה הוא הסמכות המקצועית הבכירה ביותר בכדי לאבחן את המצב שלכם ולא פחות חשוב מכך להמליץ על טיפול בבעיה זו. עליכם להבין כי יש הבדל בין אורתופד המומחה בבעיות רגליים או גב ובין אורתופד המומחה בכף היד ולכן כדאי לכם לפנות אך ורק אל מומחה לכף היד מכיוון שהוא יהיה הבן אדם בעל הידע המקיף ביותר בכדי לטפל בכם.

 

האם כדאי ללכת לטיפול בדיקור סיני?

כיום הרפואה האלטרנטיבית נהפכת לדבר מקובל יותר ויותר ויש אנשים התוהים האם לא כדאי לפנות אל מדקר סיני בגלל בעיה בכף היד. אם כן מדקר סיני הוא לא מומחה כף יד ואין לו את הידע בכדי לטפל בבעיה שלכם. אף מחקר לא הוכיח כי דיקור סיני עוזר ולכן עדיף לפנות אל רופא רגיל ולא אל מדקר סיני.

 

יד

DateMe

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *