אוננות

אסור לדבר עליה, אבל כולם מבצעים אותה. היא טאבו, אבל נחשבת למאוד מומלצת. הדת, התרבות והחינוך שלנו לא רואים אותה בעין יפה, אבל היום כולם יודעים שהיא כבר לא בושה. אז מה הסיפור עם אוננות? למה כל כך קשה לדבר עליה? איך מאוננים? האם גברים מאוננים יותר מנשים? ובאיזה גיל אפשר להתחיל? אין צורך להניח כאן את ההגדרה המילונית של המילה אוננות, או לייצר לכם מדריך שיראה כיצד מבצעים אותה. מדובר בפעולה טבעית ואינטואיטיבית כל כך, שרוב האנשים בעולם – נשים וגברים מבצעים אותה בתדירות משתנה, בגיל משתנה, כל אחד ואחת על פי הצורך או הרצון שלהם. בעולם הרפואי מדברים על כך שאוננות היא מומלצת: דרכה ניתן להכיר את הגוף, לייצר לו אוטונומיה, להבין את ההעדפות המיניות, לשפר את החשק והעוררות המינית, להרגיע ולשפר את התחושה האישית. מנגד, עולמות הדת והחינוך מסתכלים על אוננות כמעשה מביש, שאין לדבר עליו או לבצע אותו. במעגלים אלה השיח על האוננות איננו מתקיים (למעט בשיעור-שניים של חינוך מיני לתיכוניסטים) ולכן העיסוק בנושא מתבצע ברוב המקרים בצורה דיסקרטית מאוד, עם תחושת אשם מוגברת בקרב חלק מהאנשים.

 

מי יותר – גברים או נשים?

שאלת המיליון בשיח על אוננות היא מי משני המינים מאונן יותר. נפתח בכך שרוב בני האדם מבצעים אוננות, אך הסטטיסטיקה נוטה יותר לכיוון הגברים. וגם כאן החינוך “אשם” או לפחות מכוון לכך – יש הבנה והכרה גדולה יותר בצורך של גברים להגיע לסיפוק מיני, גם בחברה שמרנית ואילו הנשים אמורות להישאר מאופקות ונטולות יצרים מיניים. אך קיימת סיבה נוספת לכך שנשים מאוננות פחות והיא אנטומית: המגע העצמי של האישה מורכב יותר משום שהיא מפעילה מנגנונים נפשיים ורגשיים עמוקים יותר וכך היא גם תעבור פרק זמן ארוך יותר עד ההגעה לאורגזמה.

גם כשמעמידים למבחן את שאלת הצעירים מול מבוגרים, מטבע הדברים צעירים מאוננים יותר. כמות ההורמונים שלהם גבוהה, היצר והסקרנות גבוהים ובכלל, ככל שהחיים מתקדמים ותדירות קיום יחסי המין פוחתת, כך גם יש פחות אנרגיה לאונן. גם רף המחויבויות כמו עבודה, משפחה וילדים מגביל את המבוגרים ומספק להם הרבה פחות רצון, כוח או זמן פנוי ומקום דיסקרטי לביצוע הפעולה.

 

האם אוננות משפיעה על חיי המין?

אוננות אמורה לתרום לחשק המיני ולדרבן אותה ולמעשה ככל שהיא מתקיימת יותר, כך מתגברים הרצון וההתעניינות בקיום יחסים עם הפרטנרים. מצד שני, אנשים שמכורים לאוננות, שמבצעים אותה בצורה מוגזמת ונוטים אפילו למספר פעמים ביום יכולים לגרום למצב שבו ייגרם קושי בסקס עצמו. פין רפוי, פות קשה ובלתי מגורה, עייפות מוגברת, פציעה של איבר המין כתוצאה מהתדירות הגבוהה, עיכוב משמעותי בשפיכה וגם צמא לאורגזמה עצמה ופחות לחלק המקדים שלה יכולים לפגוע בהנאה מקיום היחסים, מהתהליך של הכניסה למיטה ובכלל מהרצון להגיע לסיפוק שלא באופן עצמאי. לכן לא סתם אומרים שצריך לבצע כל דבר במידה. תאוננו חופשי, כל עוד זה לא פוגע לכם בחשק ליחסי אישות אמיתיים.

מאוננים כפייתיים חשוב לציין, מפתחים תלות סביב הנושא ולכן יבצעו זאת בכל הזדמנות ובכל מקום שיוכלו, מה שפוגע באיכות החיים, בעבודה, במערכת היחסים והופך לצורך יומיומי כדי להרגיש חיוניים ומאושרים.

 

האם אוננות משפיעה על המצב הנפשי?

אורגזמה היא מצב שבו משתחררים הורמונים שמייצרים הרגעה ונועם. היא לא איכותית פחות או יותר מזו שמגיעה בעקבות יחסי מין ולכן תהיה טובה להרגשה הכללית כך או כך. גם בתקופות שבהן הסקס לא כל כך מתקיים, האוננות יכולה לעזור ולייצר פורקן מיני שמשלים את החסר ואפילו משפר את התפקוד היומי ואורח החיים הבריא. אם אחד מבני הזוג צמא יותר למין, שווה שהצד השני יתן את ברכתו לאוננות מידי פעם כתחליף טבעי ובריא והיא תהיה מסקרנת, משדרגת ומגרה לפעמים גם כחלק מהאקט בין השניים.

 

מה עושים במקרה של פציעה?

אם נפצעתם כתוצאה מאוננות, לא בטוח שזה בגלל שעברתם את הגבול. גם תנועה לא נכונה או שימוש בחפץ מזיק עלולים לגרום לפציעה, לשפשופים קשים ופגיעה בעור. בשל מבנה האיבר, נשים עלולות לסבול מפציעות חריפות ותדירות יותר. מספיק שהתקיימה תחושה לא נוחה במהלך או לאחר הפעולה כדי לגשת ולהיבדק אצל הרופא הרלוונטי. עדיף שלא לחכות עד שהאזור יינזק יותר ולטפל בפצע מוקדם ככל האפשר.

אם הפציעה התרחשה כתוצאה מאוננות יתר, כדאי להכיר בכך שאתם מגזימים וזקוקים לטיפול. בהתאם לשורש הבעיה תוכלו לטפל בה בצורה טובה ויעילה, לקבל תרופה מסוימת או לעבור טיפול התנהגותי-פסיכולוגי שישפר את התחושה והעיסוק שלכם סביב הנושא. הטיפול מוצלח מאוד ובדרך כלל יביא לתוצאות טובות.

 

הגיל להתחיל

והנה הפרט הכי מלחיץ/ מוזר לגבי סוגיית האוננות – גם ילדים קטנים עושים את זה, אפילו תינוקות, מה שאומר שאין גיל להתחלה ואוננות נחשבת לפעולה טבעית מאוד בכל גיל אפשרי. חשוב לומר שבגיל צעיר מדובר בהיכרות עם הגוף, ביכולת להשתמש בידיים, במשחק תנועות ולא בפעולה שנובעת מחשק מיני. תפסתם את הילדים? אתם יכולים להיות נבוכים (לא תצליחו להימנע מכך), אך אל תאסרו עליהם ואל תכעסו – אתם עלולים לגרום להם לבעיה או נזק בתפקוד המיני בגיל מאוחר! חשוב להסביר לילדיכם שגופם הוא שלהם ומותר להם לעשות כרצונם, לחקור, לגעת, לגלות ולבדוק. אך יש לעשות זאת בפרטיות מוחלטת ובאופן צנוע, לעולם לא ליד או מול אנשים אחרים.

DateMe

איך להזרים דם לפין

זרימת דם תקינה היא דבר חיוני מאוד לבריאות. הדם מכונה “נוזל החיים” ולא סתם. תפקידו הוא להוביל חמצן ורכיבי הזנה לכל תאי הגוף ולהעביר מהם

קרא עוד »

אוננות נשית

Girls Just Want to Have Fun”” מכריזה סינדי לאופר בלהיט המפורסם ואו-הו, כמה שהיא צודקת. לנשים כמו לגברים, יש יצרים מיניים, תשוקות, הנאות, צרכים וחשקים.

קרא עוד »

איך לחזק את הזקפה

בעיות זקפה הפכו להיות בשנים האחרונות מנת חלקם של גברים רבים מכל הגילאים, כך שבהחלט צריך להתמודד עם הבעיה הזאת פנים מול פנים. לא פעם

קרא עוד »

איך להביא ביד

גברים רבים מוצאים את עצמם שואלים את אחת השאלות החשובות ביותר – איך להביא ביד? אומנם על פניו הפעולה הינה פעולה פשוטה, אך גברים רבים

קרא עוד »

איך מאוננים

איך לאונן? זוהי אולי אחת מהשאלות השכיחות ביותר בקרב בני נוער אשר נפגשים בפעם הראשונה עם המונח שנקרא אוננות. מדובר באחת מהדרכים היעילות ביותר להגיע

קרא עוד »

אוננות יתר

פעולת האוננות ברוב המקרים היא פעולה חיובית אשר יכולה לשחרר לא מעט לחצים ודחף מיני. כמעט כל רופא או איש מקצוע שתשאלו אותו יספר לכם

קרא עוד »