אוננות נשית

Girls Just Want to Have Fun”” מכריזה סינדי לאופר בלהיט המפורסם ואו-הו, כמה שהיא צודקת. לנשים כמו לגברים, יש יצרים מיניים, תשוקות, הנאות, צרכים וחשקים. יש דברים שמביאים אותן לגירוי ולסיפוק והן סקרניות באותה המידה לגבי גופן, רוצים להכיר אהבה חדשה? היכנסו עכשיו ל- LoveFinder

אז למה ב-2019 אוננות נשית היא עדיין אקט שרק 30% מהנשים מבצעות קבוע? האם יש נשים שלא נהנות מאוננות כלל? ומהם היתרונות של אוננות בקרב נשים? בכל פעם שנושא האוננות עולה, יש מי שיזכיר שמדובר בטאבו. נשים בדרך כלל נמנעות מלהודות שהן מאוננות באופן קבוע או מידי פעם ובדרך כלל היחידים שידעו את האמת לגבי זה הם בני הזוג או החברות הכי קרובות.

סקר שנערך לפני כעשור מטעם מגזין “לאישה”, בדק את הרגלי האוננות בקרב למעלה מ-1,400 נשים וחשף שרק 34% מהן מאוננות. האם האחוז העצום של יתר הנשים באמת נמנע מאוננות, או שנשים פשוט מפחדות להודות בכך? אפשר להניח שהתשובה היא “כן” בשני המקרים. מצד אחד, נשים נדרשות כבר מגיל צעיר לאיפוק, ליחסי מין שנובעים אך ורק מכוונות רגשיות, לנימוסים וגינונים שאין בהם טיפה של מיניות.

גברים לעומת זאת מחונכים בדרך יותר מתירנית ופתוחה, מה שגורם לכך שכשהם מאוננים ויודעים איך מאוננים זה נתפס כפעולה לגיטימית יותר ואפילו הכרחית. גבר שלא מאונן לפעמים הוא כנראה גבר ללא חשקים מיניים. בנוסף לזה, במסגרות דתיות וחינוכיות השיח המיני לרבות סוגיית האוננות לא מתקיים כלל, מה שגורם לכך שגם גברים וגם נשים שנפגשים עם אוננות נשית בסופו של דבר חווים מבוכה הרבה יותר גדולה ממה שהיו אמורים ומצניעים ככל האפשר את העובדה שהם מאוננים, מה שעובר הלאה לילדים ואפילו יוצר נזקים פסיכולוגיים סביב נושא קיום יחסי המין. לצד זאת מתקיים הנתון על פי אותו סקר, לפיו ישנו אחוז גדול של נשים שאינן מאוננות כלל. אולי בשל הרתיעה מהנושא ואולי בשל השגרה הלחוצה, המחסור בזמן, הצורך בהיקשרות הרגשית, חוסר ידע וכן הלאה.

 

זה טבעי ובריא לכל אחת, בכל גיל

חשוב להבין שאוננות מבחינה רפואית נחשבת לפעולה בריאה ואפילו הכרחית. דרכה אנחנו לומדים על גופנו, מה מענג אותו, מה לא מסב לו הנאה כלל, כיצד לגעת, להרגיש ולעצב את האוטונומיה וקבלת ההחלטות שלנו על עצמנו. בתורה הפמיניסטית מדברים על כך שאישה שמאוננת, היא אישה ששלמה עם עצמה ועם גופה.

היא בדרך כלל תדע טוב יותר כיצד לכוון את הפרטנר שלה למה שעושה לה טוב ואפילו תתרום לאקשן בחדר המיטות, לעניין, לתשוקה ההדדית מהסקס. למעשה, אין גיל שכדאי להתחיל לאונן בו וגם ילדות קטנות חוקרות את גופן ונוגעות בו. אצל ילדים, הפעולה נובעת מגילוי הגוף ולא מתשוקה מינית ולכן מדובר בפעולה לגיטימית ובריאה.

ברוב הבתים לא ידברו על כך, אבל חשוב לשקף בבית מסר שלפיו מותר לגעת בגוף וליהנות ממנו, אך חשוב לעשות זאת בבית ולבד, לא מול אנשים אחרים או לידם, גם לא קרובי משפחה. מובן שיש להבהיר גם שאין לבצע שום פעולה של נגיעה בגוף לבקשתם של אנשים אחרים, גם אם מדובר בסקרנות טבעית או פתיחות של הילדה בנושא.

 

אוננות נשית – עשרה יתרונות

  1. בזמן האורגזמה, משתחררים מהמוח אנדרופינים שתורמים לעלייה במצב הרוח ומייצרים מעין תחושת אופוריה טבעית. הרבה יותר טוב מחומרים ממכרים או אמצעים מלאכותיים שגורמים לעלייה חיובית בתחושות עם נסיגה נוראית בהתפוגגות.
  2. רוב הנשים יודו שהן רוצות לשנות את מראה הפנים, הגוף, השיער ובדרך כלל יחוו בשלב חיים מסוים יחסי אהבה-שנאה עם הגוף. דרך האוננות מתבצע מגע נעים ומלמד עם מה שעושה טוב לגוף וכך אפשר להסב לו הנאה בכל המובנים, לאהוב ולקבל אותו יותר.
  3. אוננות בקרב נשים היא הרבה פעמים חקר, גילוי והסקת מסקנות. אישה שיודעת מה טוב לה, מה גורם לה לניצוצות, מה מושך ומה מדליק אותה (וגם מה פחות נעים עבורה), היא אישה בטוחה יותר ושלמה יותר עם חוויותיה המיניות. זה מוסיף המון ליחסי המין עם בני הזוג.
  4.  תמיד נהוג לחשוב שגברים מתעייפים אחרי הסקס, אבל אצל נשים מדובר ממש בתחושת התשה, אבל כזו שהיא חיובית. אחרי האורגזמה, המתח משתחרר והגוף נרגע וכך אפשר להירדם מהר וטוב יותר. השינה הופכת לאיכותית יותר, מה שכמובן תורם עוד קצת לבריאות האישית ואיכות החיים.
  5. אין שום בושה בלהשלים את החסר כל עוד אין בנמצא אף בן זוג או פרטנר. האוננות יכולה לפצות על החסכים והיא זמינה ברגעים קשים או בכל הזדמנות שיש בה תשוקה ודחף.
  6. הידעת? גירוי עצמי תורם להפחתה משמעותית של כאבי מחזור! בזמן המגע, אפילו לפני תחושת ההתפוצצות, הרחם מייצר כיווץ אוטומטי ומסוגל לייעל בשל כך את תהליך הדימום בזמן המחזור. מבחינה רפואית, אין מניעה לבצע אוננות נשית גם במהלך המחזור עצמו אך צריך להיזהר מפציעות משום שהאזור רגיש ולפעמים אפילו כואב.
  7. ידוע שמגע מיני מפחית את רמות הסטרס ומקדם את תחושת החיוניות הטובה שלנו. באוננות, אפשר להתנתק מהעולם ולחוות רגע עצמי מרגיע ונעים.
  8. תשוקה וגירוי מתחילים קודם כל במוח. לכן ככל שתדירות המין עולה והפעילות המינית מוגברת, כך אפשר לשמור על כושר שיא גם בכניסה למיטה עם הפרטנר. אם קשה “להיכנס לאווירה”, אפשר להשתמש בעזרים שנמצאים בשוק בשפע.
  9. אוננות נשית מגבירה את התשוקה המינית ולכן העלייה בקיום יחסי המין עולה. זהו פתרון טוב לנשים שמתקשות להשיג אינטימיות באופן ספונטני עם בני הזוג, או שחוות ירידה בחשק המיני.
  10. אוננות נחשבת למגע המיני הבטוח ביותר. היא איננה מדבקת, לא מכילה אפשרות להיכנס להריון ולמעשה לא מסכנת את האישה בביצוע שלה.
DateMe

איך להזרים דם לפין

זרימת דם תקינה היא דבר חיוני מאוד לבריאות. הדם מכונה “נוזל החיים” ולא סתם. תפקידו הוא להוביל חמצן ורכיבי הזנה לכל תאי הגוף ולהעביר מהם

קרא עוד »

אוננות

אסור לדבר עליה, אבל כולם מבצעים אותה. היא טאבו, אבל נחשבת למאוד מומלצת. הדת, התרבות והחינוך שלנו לא רואים אותה בעין יפה, אבל היום כולם

קרא עוד »

איך לחזק את הזקפה

בעיות זקפה הפכו להיות בשנים האחרונות מנת חלקם של גברים רבים מכל הגילאים, כך שבהחלט צריך להתמודד עם הבעיה הזאת פנים מול פנים. לא פעם

קרא עוד »

איך להביא ביד

גברים רבים מוצאים את עצמם שואלים את אחת השאלות החשובות ביותר – איך להביא ביד? אומנם על פניו הפעולה הינה פעולה פשוטה, אך גברים רבים

קרא עוד »

איך מאוננים

איך לאונן? זוהי אולי אחת מהשאלות השכיחות ביותר בקרב בני נוער אשר נפגשים בפעם הראשונה עם המונח שנקרא אוננות. מדובר באחת מהדרכים היעילות ביותר להגיע

קרא עוד »

אוננות יתר

פעולת האוננות ברוב המקרים היא פעולה חיובית אשר יכולה לשחרר לא מעט לחצים ודחף מיני. כמעט כל רופא או איש מקצוע שתשאלו אותו יספר לכם

קרא עוד »