דלג על מבזקים
מבזקים

מבזקים

עצור   |  פורסם דו"ח סיכום לשנת 2015   |  זה פשוט משתלם בהוראת קבע לשלם!   |  זכינו ב9.2 מתוך 10 בסקר שביעות רצון לקוחות, תודה על הבעת האמון!   |  טבעי לי להתנדב ולך? תאגיד מי אונו מגייס מתנדבים לשעת חירום. הצטרפו אלינו!   |  ישנן אינספור דרכים לטפל בסתימות, אבל הכי טבעי זה למנוע אותן   |  צפו בסרטון תרגיל נקודת מפנה6   |  לחצו כאן להורדת טופס עדכון פרטי צרכן מים   |  הצטרפו עכשיו מי אונו בפייסבוק - LIKE   |  מי אונו מנהלת מערכת איכות ISO9001
דלג על בר ימין
בר ימין
דלג על Banners
Banners

שאלות נפוצות

מהו תאגיד מי אונו?
מי אונו הנה חברה בע"מ, הפועלת כתאגיד מים וביוב אשר הוקם ע"י עיריית קריית אונו, בתוקף חוק תאגידי מים וביוב (2001). מטרותיו העיקריות של מי אונו הן מתן שירות של אספקת מים לתושבים, סילוק הביוב של העיר למכון טיהור שפכים, אחזקת הרשת המוניציפאלית של המים והביוב, ובעתיד, גם פיתוח תשתיות המים והביוב בשכונות החדשות שיוקמו.
 

מדוע הוקם תאגיד מי אונו?  

מדינת ישראל קבעה עפ"י חוק כי כל רשות מקומית חייבת עד סוף שנת 2007 להקים תאגיד מים וביוב, או לחלופין, להצטרף לתאגיד אזורי של מים וביוב הקרוב אליה מבחינה גיאוגרפית. החלטת המדינה לחייב רשויות מקומיות להקים תאגידי מים וביוב נועדה בעיקר להבטיח הפרדה של פעילות המים והביוב משאר הפעילות המוניציפלית, וכן לוודא שהפעילות הכספית של מים וביוב תתבצע על פי עיקרון "משק כספי סגור", דבר שיוכל לאורך זמן להבטיח יותר השקעות כספיות בשיקום ושדרוג משק המים והביוב של העיר, וכן לשפר את השירות לתושב. 

  

מי הם הבעלים של תאגיד מי אונו?  

עיריית קריית אונו הנה הבעלים של תאגיד מי אונו, והיא מחזיקה כיום ב- 100% של מניות התאגיד. בעתיד, שמורה לעירייה הזכות למכור חלק ממניותיה, תחת אישור של המדינה. 

  

מי מפקח על פעילות תאגיד מי אונו?  

תאגיד מי אונו כפוף לרשות הציבורית למים, והוא פועל תחת פיקוח של רגולטור מטעם המדינה – הממונה על תאגידי מים וביוב במשרד התשתיות הלאומיות. התאגיד מחויב להציג לממונה באופן שוטף דוחות כספיים וכן דוחות נוספים המשקפים את פעילותו בתחום משק המים והביוב בעיר.  

כמו כן, מי אונו ישמור על רמת שקיפות גבוהה מבחינה ציבורית; לתאגיד ימונה רו"ח חיצוני האמון על הכנת דוחות כספיים, ורו"ח נוסף העוסק בביקורת פנים. בנוסף, לתאגיד ימונה דירקטוריון שחבריו אושרו ע"י ועדת שפניץ, מתוכם דירקטורים מטעם העירייה, מועצת העיר ומטעם הציבור. הדירקטוריון ייתכנס באופן קבוע, מקבל דיווחי מנכ"ל ומאשר תקציבים, תכניות עבודה ופעולות נוספות.  

האם מי אונו יספק שירות רק לתושבי קריית אונו?  

תאגיד מי אונו קיבל מהמדינה רישיון הפעלה אזורי. בשלב ראשון התאגיד מספק שירות רק לתושבי קריית אונו, אך בעתיד צפויות להצטרף רשויות נוספות תחת אחריותו.  

 

האם מתאפשר לדרוש מתאגיד מי אונו לתקן כל תקלה של מים וביוב?  

מי אונו מחויב לטפל בתקלות במערכת המים רק עד לנקודה של שעון המים הראשי של הבניין, ובמקרה של בית פרטי עד שעון המים של הבית. לעומת זאת, תקלות מים וביוב המתרחשות מעבר לשעון המים הראשי, כדוגמת שטח הבניין, הבית, החצר, מגרש החנייה וכיו"ב, הן תקלות הנחשבות פרטיות, והן באחריות הדיירים שיצטרכו לפנות לבעל מקצוע באופן פרטי.  

תקלות במערכת הביוב- מי אונו מחויבת לטפל בתקלות ביוב במערכת העירונית בלבד ועד גבול המגרש הפרטי. גבול המגרש נקבע ומוגדר בנספח הסניטרי במועד הגשת היתר הבניה ע"י הקבלן  

מהם סדרי הגודל של פעילות מי אונו? מי אונו יספק שירות לאוכלוסיית קריית אונו אשר מנתה בסוף שנת 2013 כ- 40,000 תושבים וכ- 13,000 בתי אב. 

 

ממה מורכב חשבון המים שלי?  

חשבון המים מורכב מחיוב בגין המים שצרכת באופן פרטי ביחידת הדיור בה מותקן מד המים וכן מהצריכה המשותפת (הפרשי מדידה), במידה והנך מתגורר בבניין משותף. תעריפי המים נקבעים ע"י הרשות הממשלתית למים וביוב והם הינם אחידים בכל הארץ. תעריפי המים מדורגים לפי כמות הצריכה לנפש: עד 7 מ"ק לחודשיים לנפש ומעל 7 מ"ק לחודשיים לנפש. תעריפי המים משתנים מעת לעת ע"י הרשות הממשלתית למים וביוב.  

 

כיצד מגיע המידע אודות צריכת המים שלי לחשבון המים?  

צריכת המים שלך נרשמת במד המים ונקראת ע"י קוראים מיומנים מטעם תאגיד "מי אונו". במקרה בו אין גישה לנכס, חשבון המים מחושב לפי הערכת צריכה, לכן חשוב לשמור על אזור מד המים נקי, מסודר ונגיש.  

 

אילו דרכים עומדות לרשותי לתשלום חשבון המים?  

ניתן לשלם את חשבון המים במקומות הבאים: 

o הדרך המומלצת ביותר לתשלום חשבונות מים הינה חתימה על הוראת קבע (לחיוב חשבון הבנק או כרטיס האשראי). הוראת קבע חוסכת לך טרחה, עמידה ובתור וכמובן מאפשרת תשלום החשבונות בזמן. באמצאות התשלום בהוראת קבע, נחסכות עמלות מיותרות ומתאפשרת השקעה מקסימאלית בשיפור איכול המים, איכות השירות ושדרוג מתמיד של תשתיות מים וביוב. 

o בבנקים מסחריים. 

o בסניפי בנק הדואר. 

o במשרדי התאגיד בשעות קבלת קהל.  

o תשלום באמצעות כרטיס אשראי. 

o באמצעות שיחת חינם 1-800-50-30-80. 

o שרות "צלם שלם". 

o באתר האינטרנט של התאגיד.  

 

יש לי גינה. האם אני זכאי למחיר מוזל עבור השקית גינה?  

בהתאם להחלטת הרשות הממשלתית למים וביוב, החל מתאריך 10.08.08 בוטל התעריף המוזל לגינה בכל הרשויות המקומיות ותאגידי המים בישראל.  

 

האם חיוב המים מתבסס על מספר הנפשות בנכס?  

כן. תעריפי המים נקבעים על ידי הרשות הממשלתית למים וביוב והם אחידים בכל הארץ. לפי שיטת החיוב, מחשבים את מספר הנפשות במשפחה ומקציבים לכל נפש 3.5 מ"ק לצריכה חודשית (7 מ"ק לצריכה דו-חודשית) בתעריף 1 הנמוך. מעבר לכך, כל מ"ק צריכה יחויב לפי תעריף 2 הגבוה. זכאות זו תתקיים לאחר הגשת טופס הצהרה על מספר נפשות בצירוף ספחי ת.ז. של המתגוררים בנכס, בהם מופיעה כתובת המגורים ככתובת יחידת הדיור. רשות המים זכאית לשנות את ההקצבות ואת תעריפי המים מעת לעת. חשוב לציין, שההקצבה ליחידת דיור ולפיכך כל החלפת מחזיקים בנכס מחייבת דיווח מחודש על מספר הנפשות. כאשר אין דיווח על מספר הנפשות, החישוב נערך לפי 2 נפשות, גם אם בנכס מתגורר יחיד. לאחר קבלת הדיווח על מספר הנפשות, ניתן לזכות את הצרכן בגין התקופה בה התקבל הדיווח וכן תקופת חיוב אחת בלבד הקודמת לתקופת הדיווח.  

 

מהם הפרשי מדידה?  

הפרשי מדידה הינם ההפרש בין צריכת המים שנמדדת במד המים הראשי בנכס לבין סך צריכת המים הנמדדת במדי המים הפרטיים של הדיירים. הפרשי מדידה יכולים לנבוע משימוש במים לניקיון הבניין, השקיית הגינה או כל צריכת מים המבוצעת ישירות ממד המים הראשי.  

 

מהו אופן חלוקת הפרשי המדידה?  

בהתאם לעדכון שחל בכללי המים, אשר נקבע על ידי הרשות הממשלתית למים וביוב, החל מיום 01.01.2012 מחולקת צריכת המים המשותפת בכל הבניינים באופן שווה בין כלל הדיירים בבניין.  

יחד עם זאת, עומדת בפני הצרכנים האפשרות לחלק את הפרשי המדידה ביניהם גם על פי השטח היחסי של כל דירה, או בדרך אחרת המוסכמת עליהם והנקבעת בתקנון הבית המשותף. לצורך חלוקה זו על נציגות הבית המשותף להציג מסמכים לפי הוראות סעיף 58 לחוק המקרקעין, התשכ"ט, וכדלקמן:  

א. א. בבית הרשום כבית משותף:  

(1) פנייה בכתב, חתומה על ידי נציגות הבית המשותף, לחלוקת הפרשי המדידה (צריכה משותפת) בהתאם להוראות סעיף 58 לחוק המקרקעין.  

(2) כתב מינוי נציגות הבית המשותף  

(3) נסח רישום מרוכז של הבית המשותף.  

ב. ב. בבית שאינו רשום כבית משותף – המסמכים המפורטים בפסקה (א)(1) ו-(2) בצירוף אישור בדבר שטחי הדירות בנכס מטעם הרשות המקומית או מטעם הקבלן בונה הבית, ובהיעדר אישורים כאמור, מטעם מודד מוסמך.  

ככל שיומצאו המסמכים שלעיל, תחולק צריכת המים המשותפת בין הדיירים לפי יחס שטח רצפת דירתו של כל צרכן אל שטח הרצפה של כל הדירות שבבית המשותף, או לפי שיעור השתתפות אחר אשר נקבע בתקנון.  

 

קיבלתי חשבון מים גבוה מהרגיל. מה עליי לעשות?  

במקרה כזה, אנו ממליצים לערוך מספר בדיקות:  

o האם הייתה צריכה חריגה של מים בגין גינון חדש / שיפוץ הדירה / ביקור אורחים וכד'  

o האם קיימת נזילה בדירה ( זאת ניתן לבדוק בין היתר על ידי בדיקת סממנים חיצוניים לנזילה בנכס ו/או על ידי הפסקת כל זרימת המים בבית, כולל מדיח ומכונת כביסה, ובדיקה האם מד המים ממשיך להסתובב. אם המד ממשיך להסתובב גם כאשר אין כל צריכת מים בבית – ככל הנראה קיימת נזילה בנכס).  

o אם החשבון נעשה לפי הערכה (קוד 1 ) בסימון הערכה.  

o האם מספר הנפשות של יחידת הדיור מעודכן.  

 

 

מה הסיבה לקריאה גבוהה של חשבון צריכה משותפת?  

יכולות להיות מספר סיבות לקריאה גבוהה בגין צריכה משותפת, החל מנזילת מים בשטח הבניין (גלויה או סמויה), תקלה במערכת ההשקיה של הגינון בבניין, גניבת מים מהצנרת של הבניין, קבלנים הצורכים מים מבניין חדש גם לאחר שהתאכלס, תקלה במוני המים או קריאות שגויות של מוני מים.  

 

איתרתי נזילה בצנרת המים. האם אני זכאי לתעריף מופחת?  

במקרה של נזילה בצנרת המים הפרטית, הנך זכאי לתעריף מופחת בגין צריכת המים אשר הינה מעבר לצריכה בנכס, וזאת בתנאי שצריכת המים גבוהה מהצריכה הרגילה בנכס. על מנת לקבל את ההקלה יש למלא את הטופס המתאים ולהעבירו למחלקת שירות הלקוחות בתאגיד בצירוף האסמכתאות הנדרשות כמפורט על גבי הטופס. לתשומת ליבך כי את הבקשה להקלה בגין נזילה ניתן לבקש אחת ל- 12 חודשים בלבד במד מים פרטי, ואחת ל- 24 חודשים במד מים ראשי!  

 

 

להודעה על תקלות ברשת המים לאחר שעות העבודה ניתן לפנות למוקד דיווח תקלות בטלפון 1800503080 שלוחה מס 1- המוקד פעיל 24 שעות ביממה.

 

דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
עבור לתוכן העמוד